понеділок, 11 грудня, 2017, 16:51 Львів
Після серйозної аварії у Львові: завтра «Водоканал» доповість про стан водогонів і де гроші

Завтра, 12 грудня, під час засідання інженерної комісії Львівської міської ради керівництво «Львівводоканалу» прозвітує про стан водогонів, які перебувають на балансі комунального підприємства.

Про це повідомив заступник голови комісії, депутат ЛМР Віталій Свінціцький, який ініціював запрошення комунальників на засідання.

«Практично на три доби 20 тисяч львів’ян, що проживають у Личаківському районі залишилося без води. Це надзвичайна ситуація, до якої, до речі, місто виявилося не готовим. Для прикладу, машини почали завозити воду у район лише в неділю, хоча аварія на водогоні трапилася ще у ніч на суботу. Окрім того, це дуже серйозне попередження. Зараз без водопостачання були 20 тисяч містян. А завтра без води може залишитися половина міста», – коментує Віталій Свінціцький.

За його словами, комунальники мають не лише пояснити причини аварії, а й чітко описати реальну картину із львівськими водогонами, аби вирішити, як запобігти критичним ситуаціям на майбутнє.

«Водогін, на якому сталася аварія, був капітально відремонтований лише у 2009 році. Тому є питання до якості такого ремонту. Чому вже через вісім років експлуатації маємо такі великі проблеми? А ще повинні чітко знати, яка реальна ситуація з іншими водогонами, в якому вони стані, чи є критичні місця. І що потрібно, аби їх закрити. Гроші? В якій кількості? Чи можливо їх отримати з держбюджету?», – говорить депутат.

Він нагадав, що в жовтні відбулася виїзна нарада комісії на очисні споруди Львова. Тоді стало очевидним необхідність напрацювати комплексну програму розвитку і підтримки «Водоканалу», що передбачатиме оновлення та модернізацію очисних споруд міста, міських і магістральних мереж.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 9 грудня, внаслідок аварії на водомагістралі Золочів-Львів частина вулиць у Личаківському районі Львова та у місті Винниках залишилася без води. Роботи з відновлення тривали дві доби, і на ранок понеділка вода знову з’явилася у будинках. Також, у ЛКМП «Львівводоканал» відзначили, що за Львовом є 20 км аварійних труб, тому нова аварія може статися будь-коли.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 10:57 :36