понеділок, 11 грудня, 2017, 16:10 Економіка
На Вінниччині ЖК зводять без необхідних дозволів та всупереч забороні суду, – розслідування

На Вінниччині мешканці села Аргономічне протестують проти зведення житлового комплексу замість спортивної футбольної бази. Люди бояться, що напливу нових жителів не витримають ані система водопостачання, ані каналізаційні мережі, які вже і без того є аварійними. До того ж, у забудовника немає усіх необхідних дозволів, а суд взагалі наклав арешт на цю земельну ділянку.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» (щонеділі на телеканалі ZIK).

Мешканці села Агромічне, що біля Вінниці, протестують проти зведення ЖК «Софія» на вулиці Мічуріна. Люди переконані: будівництво незаконне, адже замість житлової забудови там мав би бути спорткомплекс для «Вінницької районної федерації футболу». Адже ще у 2007 році організація взяла в оренду цю землю для будівництва спортивно-тренувального комплексу із стадіоном до ЄВРО- 2012.

«Вартість такого будівництва становила понад 3,5 мільйонів доларів. Тому ми розраховували на Федерацію футболу, державу, уряд, та місцеву громаду», – розповів голова ГО «Вінницька районна федерація футболу» Олександр Мельник.

Та після футбольного чемпіонату змінилося керівництво Федерації футболу – і всі обіцянки, наче випарувалися. Нового інвестора «Вінницька районна федерація футболу» шукала кілька років та увесь цей час справно сплачувала за оренду землі. Однак у 2015-му сталося непередбачуване – Агрономічна сільрада розробила новий генплан територій, де цільове призначення ділянок змінили на «землі низькоповерхової житлової та громадської забудов». Тоді ж обрали нового голову сільради і одразу ж постало питання щодо оренди земельної ділянки на вулиці Мічуріна.

«Нас запросили на засідання виконкому, де сказали, що ми повинні або відмовлятися від зелі, або розпочати там будівництво», – розповідає Олександр Мельник.

У свою чергу сільський голова Агрономічного Олег Шулікін запевняє: зміни щодо призначення земельної ділянки внесли до обрання його на посаду та, як вже заведено, усю вину перекладає на попередників.

«Ми винесли це питання на сесію. Ми були згодні на все, адже ще коли я йшов на вибори, то обіцяв людям залучити інвестора, який би допоміг селу розвиватися. Я сказав, що даємо згоду, щоб Федерація передала землю в суборенду», – зазначив пан Шулікін.

Після цього було укладено тристоронній договір між Агрономічною сільською радою, «Вінницькою федерацією футболу» та забудовником. Відтак, земельна ділянка була передана в суборенду під будівництво житлового комплексу «Софія». А от самі мешканці Агрономічного переконані: усе це відбулося незаконно.

«Нам показали комплекс з трьома чотириповерховими хатками, а натомість там зводять 13-ти чи й навіть 15-поверхоових будинків», – обурювався місцевий депутат Андрій Гильчук.

Окрім того, люди переконують: у селі і без того проблеми з водопостачанням та каналізаційною мережею. Адже водогін у Агрономічне провели ще у 70 роках і з того часу жодного разу не оновлювали. До того ж, його експлуатаційний термін вже вичерпано.

«У мене є заключення, згідно якого ще у 2007 році нашу каналізаційну систему визнали аварійною. Термін придатності труб вже давно сплив. Та незважаючи на це, сільрада видала дозвіл на підключення в аварійну систему. У жителів села виникає питання: чим все це закінчиться і в чому будемо плавати? Згідно документів, забудовник «Софії» бере на себе обов’язки прокладання нових каналізаційних та водяних мереж. Однак ми бачимо, що це лише букви на папері», – наголошує місцева мешканка Тетяна Орлова.

Та у свою чергу голова сільради Олег Шулікін зазначає: місцева влада уже працює над вирішенням цього питання.

«Ми намагаємось ввести труби більшого діаметру. Що ж стосується водовідведення, то воно працює належним чином. Місцевий ЖЕК мене завірив, що навіть при «Софії» воно витримає навантаження», – переконував пан Шулікін.

Однак з’ясувалось, що ЖК»Софія» зводять без відповідних дозволів. Адже ДАБІ зареєструвала повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, та не було жодного документа, який би надавав право, власне, на їх виконання. Понад те, Вінницький міський суд наклав арешт на земельну ділянку та усі будівельні роботи на об’єкті, однак спорудження комплексу триває. У свою чергу представник компанії-забудовника «ЖБК» «Укржитлобуд» Сергій Лаба зізнався: у них справді є лише половина потрібних документів, однак запевнив, що ті, яких не вистачає, «уже на підході».

«У нас є практично повний пакет документів. Це лише питання кількох тижнів», – переконував Лаба.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-24 03:40 :32