субота, 9 грудня, 2017, 17:45 Київ
На території київського заводу «Радикал» є майже 250 тонн небезпечних відходів, – Тимочко

За офіційними даними, в Україні отрутохімікати розкладаються просто неба на 5123-х складах. Вони є навіть у спальному районі Києва. Невидимим вбивцею став завод «Радикал». Саме над ним випари ртуті перевищують норму. Тут присутні майже 250 тонн хімічних речовин.

Про це йдеться в екологічному проекті «Вижити в Україні» (щосуботи о 15:10 на телеканалі ZIK) з ведучим Олександром Сидоренком, більш відомим, як Фоззі.

Завод «Радикал» побудований посеред Дніпровського району Києва. В радянські часи тут був засекречений військовий об‘єкт, за стінами якого виготовляли телескопи для підводних суден. Тепер ця територія нагадує могильник небезпечних речовин.

До команди проекту звернувся Олександр, який орендує приміщення поблизу заводу. Він займається благодійністю, тож низька плата за п’ятдесят квадратних метрів дуже його привабила. Проте вже за декілька днів на новому місці у працівників офісу почалися проблеми зі здоров‘ям.

«Спершу в мене виникло запитання, чому така низька плата і що не так з приміщенням? Я підняв це питання в інтернеті. З’ясувалося, що проблеми із заводом «Радикал» дуже давні. Тут у 1992 році роботи велися дуже активно та недбало, оскільки ніхто не звертав увагу на бочки з хімічними назвами. Місцеві мешканці запевняли, що зараз жодних негараздів нема. Проте мені пояснили, яку згубну дію має ртуть», – розповідає пан Олександр, який орендує офіс поблизу заводу «Радикал».

Наслідки дії ртуті на організм розтлумачила і лікарка:

«Ртуть впливає на репродуктивну функцію, імунну систему, нирки ,печінку. А що найгірше – судинно-кровоносну систему. Як наслідок, у людей розвиваються судинна дистонія і нервові розлади», – говорить фахівець з екотоксикології Наталія Роженко.

Пан Олександр упевнений, що його команда буде переїжджати із цього небезпечного місця. Водночас поблизу заводу ведуться активні забудови високоповерхівок. Місцеві будівельники кажуть: це місце не загрожує життю та здоров’ю, бо усі хімікати давно вивезли.

Відвідавши територію «Радикалу», маєш враження, що тут відбулася ядерна атака. Кольорова гама на ґрунті – різноманітна.

«Так, тут колись було розлито багато ртуті, зараз бачимо її залишки. Але прибрати все одно потрібно – хоча б на десять метрів у глибину. В протилежному разі, все, що буде тут побудоване, потерпатиме від випарів отруйної речовини, особливо влітку. До слова, геологи, які досліджували територію, задавалися питанням, чи дійде ртуть до Дніпра?», – пояснює еколог Сергій Корецький.

У цих насичених ртуттю приміщеннях за радянських часів кипіла робота. Заводу була необхідна ртуть для виготовлення перископів, тому ніхто не переймався екологічними стандартами. Проте у липні 1996 року підприємство закрили, але з порушенням норм виведення потужностей експлуатації нічого не вдіяли.

«Залишки хімічних речовин з підприємства не вивезли! Нині на територіє їх майже 250 тонн», – зазначає керівниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Поруч із небезпечним заводом ріс Олексій. Тепер він депутат Київської міської ради. Від побаченого на території «Радикалу» він просто жахнувся.

«Сюди потрапити може будь-хто. Навіть дитина могла б зібрати кульки ртуті і щось з ними зробити. Я вважаю, що оскільки цей завод стоїть у Києві, то відповідальною особою є мер. Він має знати про цю ситуацію. До того ж, зобов’язаний виїхати на це місце і надати відповідне розпорядження виконавчому органу», – коментує депутат КМР Олексій Новіков.

Протягом трьох місяців журналісти проекту надіслали безліч електронних листів Віталію Кличку. Проте на свої запитання про утилізацію отрути відповіді так і не отримали.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 10:54 :38