Новини » Політика

«Конкурс інтерпретацій»: МЗС Угорщини впевнене – Венеціанська комісія підтримує Будапешт

У МЗС Угорщини заявили про підтримку Венеціанською комісією у своїх висновках про освітню реформу в Україні позиції Будапешта.

За словами прес-секретаря угорського МЗС Томаша Менцера, Венеціанська комісія в п’ятницю у попередньому звіті підтвердила, що критика щодо України виправдана і що Україна порушує свою ж Конституцію і міжнародні зобов’язання.

Менцер додав, що згідно з висновками комісії, спірна 7 стаття українського освітнього закону має бути змінена, пише Новое время.

Крім того, Україна «по-своєму інтерпретувала» п’ятничний попередній звіт комісії, але Угорщина не хоче брати участі в цьому «конкурсі інтерпретацій».

«Ясно, що це Україна має приймати рішення, а не Угорщина», – додав прес-секретар.

8 грудня Міносвіти України заявило, що Венеціанська комісія не підтримала претензії Угорщини щодо того, що мовна стаття українського закону про освіту обмежує права нацменшин.

25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома та більше мовами – державною, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Реформу освіти різко розкритикувала Угорщина – Будапешт вважає, що закон обмежує права угорської меншини на вивчення угорської мови. За твердженням угорської сторони, на Закарпатті мешкає 150 тис. угорців.

Очільник МЗС Угорщини Сіярто заявив, що через українську освітню реформу Будапешт буде блокувати співпрацю між Україною, ЄС та НАТО.

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина через реформу перейшла до блокування співробітництва між Україною і НАТО.

За даними угорських ЗМІ, з протестом проти блокування євроатлантичних прагнень України виступили 11 держав-членів НАТО, серед них і Німеччина.

7 грудня угорське МЗС закликало ОБСЄ направити постійну місію в Закарпатську область.

 

Loading...