Новини » Економіка 9 грудня, 2017, 15:11
Держбюджет-2018: коледжі фінансуватимуться пів-на-пів

У Державному бюджеті на 2018 рік прийнято перехідний варіант щодо фінансування вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації (коледжі, технікуми).

Про це сьогодні повідомив голова ВРУ Андрій Парубій на брифінгу під час форуму місцевого самоврядування на Львівщині.

«У поправці, озвученій нардепом Співаковським під час прийняття бюджету, дається перехідний період. На сьогодні вони (коледжі, – ZIK) фінансуватимуться пів-на-пів. Але концептуально мають перейти на фінансування місцевого бюджету. На перехідному етапі це буде частково з державного бюджету, а частково від органів місцевого самоврядування, але передбачається стратегія, що вони перейдуть на фінансування місцевого самоврядування», – повідомив А.Парубій.

«Коли держава залишає кошти на місцях, дає можливість місцевому самоврядуванню використовувати ці кошти – це робиться, щоб ці кошти використовувалися для розвитку. Класти їх на депозит, щоби просто йшли відсотки – це не цілком правильно», – додав голова ВР.

Парубій також зазначив, що на відміну від прийняття попередніх бюджетів прийняття кошторису на 2018 рік відбулося в безконфліктній атмосфері. «Не зважаючи на те, що кожна галузь вважає, що вона недофінансована, кожна галузь хотіла би мати більше коштів і більше розвитку, але, мені здається, у бюджетному комітеті вдалося знайти той баланс, який фактично усі галузі умовно задовольнив, прийняв адекватне рішення», – зазначив спікер парламенту.

«Ключовим було питання безпеки і оборони. Ми змогли його збільшити на 30 млрд – до 165 млрд», – підсумував Парубій.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 05:38 :58