п'ятниця, 8 грудня, 2017, 4:32 Події
В анексованому Криму під час будівництва мосту знайшли поховання жертв масової страти

В анексованому Криму в ході розкопок на місці майбутньої траси «Таврида» археологи виявили поховання з не менш, як 70 обезголовленими тілами. За попередніми висновками, поховання могло бути бути створене протягом X-XIII століття, можливо, за часів Золотої Орди.

Про це повідомляють vesti-ukr.com.

«В ході розкопок на кургані була виявлена несподівана знахідка: два рови, які буквально заповнені кістками обезголовлених людей. Це останки понад 70 осіб, всі без черепів, зі слідами відрубів. Трупи були хаотично скинуті. Це жертви масової страти», – розповів керівник Кримської археологічної експедиції Сергій Внуков.

Знахідка виявили в Бахчисарайському районі Криму, в ході робіт на землях, де за проектом пройде так звана траса «Таврида».

Вчені датують поховання X-XIII століттями, можливо, періодом захоплення півострова монголо-татарами. Точніше датувати могильник можна буде після аналізу двох наконечників стріл, знайдених в ровах.

Черепів жертв вчені не знайшли. Археологи припускають, що голови полонених були насаджені на палі і виставлені на загальний огляд, або ж складені в піраміди, як це було прийнято у деяких народів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 21:05:04