п'ятниця, 8 грудня, 2017, 6:18 Світ
Україну на таллінському телебаченні назвали «штучною державою»

У передачі «Meedia Keskpunkt» талліннського телебачення, яке фінансується столичною мерією, Україну назвали штучним утворенням, існування якого стало можливим лише завдяки Радянському Союзу.

Про це написала в четвер газета Postimees, – повідомляє rian.com.ua.

Видання відзначає, що провідні передачі допускали образливі висловлювання про Україну і наводить ряд прикладів. Так, ведуча передачі Урмі Рейнде заявила, що Україна існувала лише завдяки Радянському Союзу.

«Україна насправді існувала останні 70 років тільки завдяки Радянському Союзу, і зараз, на мій погляд, намагаються створити гібридну державу», – сказала Рейнде.

Редактор березня Уммелас погодився з нею і висловив здивування тим, що Євросоюз намагається інтегрувати Україну.

«Нагадаємо ще раз те, про що ми вже давно говоримо. Що Україна – штучна держава. Не існує єдиної України. Західна Україна і Східна – два різні світи. І як можна розумно керувати такою державою? І ще більше дивує те, що Євросоюз тепер намагається якось інтегрувати цю Україну», – зазначив Уммелас.

Беручий участь у передачі депутат парламенту від правлячої Центристської партії Хеймар Ленк висловив свою думку про сучасну Україну.

«Найцікавіше, що вчора я слухав коментар Euronews, і там було сказано, що в Україні на руках населення приблизно п’ять мільйонів одиниць зброї. І страшно багато збройних об’єднань. Хто обстрижений наголо, хто з чубом, всі головорізи. Так що питання найближчих днів, коли в Україні вибухне справжня громадянська війна», – сказав Ленк.

На засіданні міських зборів опозиція поставила питання меру Таллінна Тааві Аасу про висловлювання про Україну провідних передачі «Meedia Keskpunkt», однак мер заявив, що Естонія – вільна держава, у людей є право на свою думку.

«У нас вільна держава, у людей є право на свою думку. Я з цією думкою не згоден. Але я не вважаю за необхідне піддавати цензурі думку і карати за те, що вони висловили свою точку зору», – сказав Аас.

Раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки проводить консультації з донесення позиції України щодо статті 7 закону «Про освіту» з Естонією, яка головує в Раді ЄС і має схожу систему застосування державної мови в школах з мовою навчання національних меншин.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 21:04:53