п'ятниця, 8 грудня, 2017, 10:35 Суспільство
У Трускавці вшанували пам’ять патріарха Йосифа Сліпого
Портрет патріарха Йосифа Сліпого
Портрет патріарха Йосифа Сліпого

На Львівщині вшанували пам’ять легендарного архієпископа УГКЦ Йосифа Сліпого.

З нагоди 125-річчя від дня народження патріарха, у місті Трускавець коштом благодійників та церковної громади міста встановили пам’ятник цій видатній особистості. Увіковічнили пам’ять про церковного діяча з каменю та бронзи. Це третій монумент архієпископу у світі: один є у Чикаго (США), другий – у Тернополі. Меморіал відкрили та освятили на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Участь у молебні взяли десятки місцевих мешканців. Серед присутніх також один з меценатів спорудження монументу – лідер партії ВО «Батьківщина» на Львівщині Михайло Цимбалюк.

«Дуже професійно архітектор і скульптор зробили меморіал. Він справді величний: у ньому є і характер, і мудрість, і мужність цього церковного діяча. А також дуже символічно, що постамент виготовили з теребовлянського каменю. З того каменю, який добутий на маленькій Батьківщині патріарха, – це Теребовлянський район поблизу Зарваниці. Я дякую Богу, що цеглинка членів партії ВО «Батьківщина» є у побудові цього пам’ятнику», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Окрім спорудження монументу меценати надрукували ще й заповіт славетного патріарха.

«Щоби всі ті, хто вперше і не вперше в Трускавці, – приходили до храму, до пам’ятника, і з собою брали цей заповіт. Він дає відповіді на безліч запитань, як для молоді, так і для зрілих людей, на ті проблеми, які торкаються сьогодення України. Патріарх передбачив ці процеси і саме в цьому заповіті Йосиф Сліпий дає нам відповіді як жити далі», – додав Михайло Цимбалюк. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 15:38:06