п'ятниця, 8 грудня, 2017, 9:01 Події
П’ять фактів про зниклих безвісти на сході України
Фото: korrespondent.net/EPA/UPG
Фото: korrespondent.net/EPA/UPG

Минуле уже понад три роки відтоді, як розпочався збройних конфлікт на сході України. Та для сотень родин, чиї родичі зникли безвісти у цій війні, кожен день очікування звісток – це вічність.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) зібрав актуальні дані про зниклих безвісти на сході України, про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

1. Приблизно 1500 осіб зникло безвісти під час конфлікту

З початку конфлікту на сході України понад 1400 осіб були зареєстровані Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) і Товариством Червоного Хреста України як зниклі безвісти. Наразі сім’ї приблизно 680 зниклих безвісти все ще розшукують своїх рідних. Однак, нікому достеменно не відомо, скільки людей зникло під час конфлікту. Важко встановити точну цифру, оскільки конфлікт триває, інформація не консолідована, а багато тіл все ще не ідентифіковано. Проте загальна кількість зниклих безвісти може сягати приблизно 1500 осіб.

2. Половина зниклих – цивільні

Приблизно половина випадків зникнення, зареєстрованих МКЧХ з початку конфлікту, стосується цивільних осіб. Переважна більшість зареєстрованих зниклих безвісти – чоловіки. Найчисленнішу групу серед зниклих безвісти становлять люди у віці від 27 до 43 років. Середній вік зникли безвісти – 41 рік.

3. Ворожки треті за ліком, до кого звертаються найбільше у пошуках зниклих

У спробі відшукати проблиск надії у вкрай неспокійні та невизначені часи сім’ї вирушають у тривалу дорогу, щоб отримати хоч якусь інформацію про долю своїх рідних. Багато з них навіть звертаються до ворожок. За результатами дослідження, ворожки є третім за поширеністю джерелом інформації про долю зниклих безвісти.

4. Більшість людей зникли безвісти на початку військового конфлікту

Під час дослідження МКЧХ, проведеного у 2016 році, було встановлено, що всі опитані сім’ї намагалися знайти своїх зниклих безвісти рідних, більшість не здаються навіть через три роки після початку конфлікту. Переважна більшість зникла безвісти на початку конфлікту, і їх рідні невтомно продовжують пошуки в таких місцях як лікарні, військові бази, морги тощо.

5. Досі є велика кількість невпізнаних тіл

У результаті збройного конфлікту на Донбасі є велика кількість невпізнаних тіл як учасників конфлікту, так і цивільних осіб. Дуже важко працювати з останками під час конфлікту, оскільки для цього потрібні дуже специфічні процедури, досвід і навички для прискорення процесу ідентифікації тіл. Для людей, чиї родичі зникли безвісти, це вкрай важливо. Адже, отримання достовірної інформації про сумну долю своїх рідних означає, що вони нарешті зможуть їх оплакати і відпустити.

Підготував Юра Мартинович,
IA ZIK
 

Довідка

Міжнародний Комітет Червоного Хреста є неупередженою, нейтральною та незалежною організацією, цілі й задачі якої мають виключно гуманітарний характер і полягають в тому, щоб захищати життя й гідність людей, які постраждали через збройні конфлікти та інші ситуації насильства, і надавати їм допомогу. МКЧХ присутній у понад 80 країнах, де працює майже 13000 співробітників. Більш ніж 400 співробітників працюють в українських офісах у Києві, Слов’янську, Сєверодонецьку, Маріуполі, Донецьку, Луганську та Одесі.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 21:01:59