п'ятниця, 8 грудня, 2017, 9:49 Світ
Перша фаза переговорів щодо Brexit підходить до завершення
Фото: dw.com
Фото: dw.com

У Єврокомісії заявили, що переговори щодо виходу Британії із ЄС мають достатній прогрес, тому можна переходити до наступної фази перемовин.

Про це повідомляє «Європейська правда».

«Єврокомісія сьогодні рекомендувала Європейській раді зробити висновок, що в рамках першої фази переговорів з Великою Британією досягнутий достатній прогрес», – йдеться у повідомленні.

Повідомляють, що 15 грудня відповідне рішення ухвалить Європейська рада. Там і дадуть дозвіл на початок другої фази перемовин.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер назвав домовленість з Британією результатом компромісу.

«Ця угода гарантує права європейських громадян Британії, і це саме можна сказати до громадян Сполученого Королівства, що живуть в 27 країнах ЄС», – підкреслив Юнкер.

«Щодо Ірландії: ЄС зробив своїм пріоритетом захист результатів угод про врегулювання в Північній Ірландії. Нам ще належить багато зробити, однак ми готові домогтися відсутності жорсткого кордону в Ірландії», – сказав він.

Нагадаємо, прем’єр Британії Тереза Мей прибула в Брюссель для переговорів Юнкером і главою Європейської ради Дональдом туском. В ніч перед цим вона разом з Юнкером проводила переговори з прем’єром Ірландії Лео Варадкаром.

Цікаво, що недавно пан Юнкер говорив, що Британія та ЄС не домовились щодо Brexit.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 15:40:43