п'ятниця, 8 грудня, 2017, 2:30 Політика
Олександр Мусієнко: В нас унітарна держава, але не все контролює Президент

В нас унітарна держава і не все контролює президент. От подивіться на НАБУ. Не має там впливу Адміністрації Президента, ми бачимо, що НАБУ діє самостійно.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Мусієнко.

Присутній у студії Дмитро Співак зауважив, що Президент України взяв у свої руки усі важелі управління країною, зокрема, контролює СБУ, МВС та Міністерство оборони. Однак політолог Олександр Мусієнко вважає, що в унітарній державі інакше й не може бути.

«Якщо ви хочете влаштувати парад суверенітетів, не дай Боже сепаратизм в Україні, то треба вибирати губернаторів, треба вибирати всіх, кому не лінь. Але вибачте, в унітарній державі президент має абсолютне право призначати голів ОДА і контролювати спецслужби»,– зазначив Олександр Мусієнко.

Політолог наголосив, що президент є Головнокомандувачем країни, відтак, він повинен контролювати та впливати на найголовніші державні структури.

«Бо як він може здійснювати функції Верховного Головнокомандувача, якщо він не буде контролювати Службу безпеки, якщо він не буде контролювати Генеральний штаб і якщо він не буде проводити засідання РНБО? Інше питання, наскільки президент готовий брати на себе відповідальність за ті, чи інші напрямки»,– зауважив Мусієнко.

Він наголосив, що не варто сумніватися в тому, що ці повноваження мають бути у президента.

«Бо знову ж таки, в нас унітарна держава і не все контролює президент. І я вже говорив не тільки у вашій студії, що придивіться на НАБУ. Якби говорили, що Порошенко дає доручення, щоб «взяли» сина Авакова, але не має такого впливу Адміністрації Президента. Ми ж бачимо, що НАБУ діє самостійно»,– акцентував Олександр Мусієнко.

Читайте також: У Раді більшість партій – це системна олігархічна опозиція, – Чумак 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:14:41