Новини » Політика 8 грудня, 2017, 16:17
На ZIKу політолог із журналістом посперечалися через фінансову вигоду земельного мораторію

У студії телеканалу ZIK політолог Костянтин Матвієнко посперечався із журналістом Кирилом Сазоновом щодо мораторію на продаж землі. На думку Сазонова, за продовження заборони виступали «партійні спонсори «Батьківщини», адже заробляють на цьому чималі статки. Тоді як політолог переконаний: земля, що не продається, просто не може приносити прибутку.

Суперечка виникла в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK).

«На земельному мораторії заробити неможливо. Як може принести гроші земля, що не продається?», – наголосив політолог Костянтин Матвієнко.

Та така заява дуже здивувала його опонента – журналіста Кирила Сазонова. Мовляв, партійні спонсори «Батьківщини», яка й виступала за продовження мораторію, заробляють на цьому мільярдні статки.

«Ціна оренди земельних паїв, відверто кажучи, нечесна щодо селян. Тому й латифундисти орендують її за копійки, тоді як у власників землі просто немає іншого виходу. Особливо, якщо вони не можуть самі її обробляти чи мають іншу роботу у місті. Та продати її неможливо, адже це заборонили. Якщо ж цей мораторій зняти, паї зможе купити фермер чи хто завгодно», – переконаний Сазонов.

Однак Матвієнко не погодився – на його думку, землю викуплять зовсім не фермери, а ті ж латифундисти. Адже в законі досі не передбачено жодних обмежень та умов купівлі-продажу.

«Тому й накладено мораторій. Чому правляча більшість за увесь час не підготувала ці закони та чому вони не були внесені до порядку денного?», – дивувався політолог.

У свою чергу Сазонов не погодився, мовляв скасування мораторію просто фінансово невигідне основним лобістам цього закону.

«Якщо ввести право на торгівлю землею, вона подорожчає відразу у десятки разів, відповідно й підскочить оренда. Тож латифундистам тоді доведеться чесно платити селянам. Та й обмежити продаж, коли один гектар віддаватимуть в одні руки, дуже просто, як і доступ іноземців. У законопроекті це прописано», – розповів журналіст.

Та таку заяву політолог вважає неправдою і маніпуляцією. Адже, якщо виростуть ціни оренди та продажу, то й зросте і вартість продуктів.

«Та й чому ці всі законопроекти не внесені до порядку денного? Протягом усього 2017 року Парубій жодного разу не постави ці питання. Адже термін мораторію збігав уже першого січня», – підкреслив Костянтин Матвієнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 12:50 :30