п'ятниця, 8 грудня, 2017, 4:30 Політика
Мусієнко про вплив Заходу: Коли ми беремо гроші, нам виставляють абсолютно справедливі умови

Розмови про втручання Заходу у внутрішні справи України є абсурдними, бо якщо ми беремо гроші, то природно, що нам виставляють умови. Добре, що цей вплив є, бо ми б не мали антикорупційних органів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Я вважаю, коли державний орган може зробити заяви щодо тиску як НАБУ, то це означає, що він незалежний. Зараз жодне міністерство, жоден орган виконавчої влади не зробить такої заяви. Ми розуміємо, що в цих органах є політичні посади і якщо коаліції щось не сподобається, то вони йдуть у відставку. Значить ми стоїмо на шляху створення незалежної інституції», – вважає пан Мусієнко.

За словами експерта, не важливо саме прізвище Ситника чи Холодницького, важлива інституція і те, щоб вона працювала і дійсно боролася з корупцією.

«США, які роблять нам зауваження прекрасно пам’ятають створення ФБР. Вони знають, що в часи Великої депресії Америку накрила хвиля організованої злочинності і мафії, і вони вирішили створити такий підрозділ. Поки цей підрозділ запрацював на повну силу, пройшло не менше 10 років. Тому найважливіше, щоб була інституція, а не стільки люди, які очолюють», – відзначив Олександр Мусієнко.

На переконання гостя програми не секрет, хто лобіював створення НАБУ і лобіює формування Антикорупційного суду і добре, що цей вплив є.

«Всі заяви, що це втручання в суверенітет не відповідають ситуації, бо це зараз дуже розмите поняття. Що нам робити без цього втручання. Ми куди йдемо за грошима? Коли ми десь беремо гроші нам виставляють абсолютно справедливі умови і ми повинні їх виконувати, або якщо ми такі класні і незалежні, то не треба йти за грошима. Якщо не підуть за допомогою, тоді буде криза», – підсумував експерт.

Читайте також: Соболєв назвав головну «болючу» причину, з якої НАБУ хочуть «затоптати»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 21:02:50