Новини » Політика 8 грудня, 2017, 3:30
Економіст пояснив, чому продукти харчування зросли на 40-50 %

Зокрема щодо курятини, яка переважно вивозиться за кордон, то монополісти спеціально не поставляють товару в роздрібну мережу більше, щоб не збивати ціну.

Таку думку висловив колишній віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Володимир Лановий в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«У цьому році продукти харчування, зокрема фрукти, овочі, м’ясо і навіть курятина та молочні товари зросли на 40-50 %. Це відбувається через те, що фінансування з бюджету на підтримку аграрного сектору йде тільки латифундистам, великим зернотрейдерам, які не поставляють продукцію на наш ринок, а вивозять її за кордон», – пояснює екс-прем’єр міністр економіки.

Відтак, констатує експерт, зерно в основному експортується, а монополісти отримують з цього великі валютні надходження. Натомість зерна не вистачає на те, щоб утримувати велику рогату худобу, тому яловичина падає у виробництві.

«Що ж до курятини, яка переважно вивозиться за кордон, то монополісти спеціально не поставляють товару в роздрібну мережу більше, щоб не збивати ціну. Так, час від часу з’являються повідомлення, що декілька тон курятини викинуто в тому чи іншому місці. І саме таким чином утримується ціна на курятину, щоб не втрачати доходи», – підкреслив Лановий.

Читайте також: Експерт назвав харчовий продукт, який найбільше фальсифікують в Україні

Натомість, зауважує він, хто дійсно виробляє продукти харчування для українців – це фермери. Але вони майже не отримують жодних дотацій від держави, натомість двом-трьом латифундистам віддають 50-60% від загальної суми. Таким чином в державі просувається той товар, який не споживають українці..

«Для кого зрештою потрібне сільське господарство – для закордону, чи для міського жителя? А тому дозволити продавати землю потрібно спочатку тим людям, хто є господарем на своїй землі, і хто планує обробляти землю», – підсумував Володимир Лановий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 10:21 :14