п'ятниця, 8 грудня, 2017, 10:29 блоги Політика
«Чапаєв» вічно живий
Мирон Іваник
громадський і культурний діяч

Милий сценарій радянського фільму «Чапаєв», хто ще пам’ятає часи, коли нерадянських фільмів майже не було. Можна було б списати у категорію «нафталін», та певні закладки, здійснені замовником (ідеологія), знову роблять його актуальним. Йдеться про фразу «Ти за большевиків чи за комуністів?».

У полотні фільму нібито невинна жартівлива фраза, яка несла для свого часу (у момент створення фільму – це час тотального знищення течії троцькізму у діючій комуністичній доктрині) миттєву правильну відповідь на озвучене питання. Вдалий жарт у поєднанні із можливістю нібито вибирати (а вибір взагалі-то і є основою демократії) для свого часу зробили цю фразу крилатою. А у поєднанні з іншими вдалими фразами, сценаристськими задумками та якісним маскуванням пропаганди зробили фільм топовим на довгі десятиліття.

Яким боком це до сьогодення? Інформаційна навала на споживачів телепродукту: ти за партію влади чи новітній телемайдан, – протягом останніх тижнів не дають спокою людям, які міцно «підсіли» на залежність від телевізійної голки. Навіть багато тверезомислячих громадян не втримуються від витрачання свого часу та емоцій на вивчення ситуації та коментарі до цієї недешевої телевізійної постановки. Але має бути щось глибше, що прикривають ці багаторазові повторювання «теленовин».

Спочатку думав, що зроблять якісь фіглі-міглі щодо от-от обіцяного бюджету. Не хотілося вірити, що один із варіантів – це інформаційне прикриття трансформації залишків новітніх антикорупційних інституцій у послушного обстриженого песика. На те і вийшло. Словесні дуелі через ЗМІ «старих» та «нових» антикорупціонерів призвели до написання традиційного нічного сценарію підготовки «одобрямса» Верховною Радою у знищенні «нових» антикорупційних інституцій. І час вдало обрали: «телемайдан» вирує, піпл це активно споживає, занудний Євросоюз святкує католицького Миколая (в них майже почалися свята). І тут грізне «Тпру-у-у» із Європи: стоп, панове! Маєте шанс втратити безвіз. Хто ще пам’ятає причину останнього Майдану...

І завертілося. Треба мати достойне терпіння, щоб перечитати сьогоднішні заяви «старих» антикорупціонерів та партії влади: Ні-ні, нас неправильно зрозуміли, ніхто «нових» антикорупціонерів не знищує. Не знаю, чи зросла вартість памперсів для дорослих в урядовому кварталі столиці. Мабуть, що ні, бо все-таки столиця, є запаси. Але шухер почався серйозний. Грішним ділом, нині почну дивитися телевізор. Бо цікаво, як же виплутаються «старі» із непростої ситуації. І це ще не шукав строгі «Тпру-у» від заокеанських сценаристів.

Але для протиотрути від теленовин на вихідні обрав книгу. Це О.Генрі, «Шляхетний шахрай».

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 03:30 :10