четвер, 7 грудня, 2017, 15:33 Політика
Захід усе бачить, тож відставка Соболєва матиме свої наслідків, – політолог

У влади немає достатніх неполітичних аргументів, якими б можна було пояснити відставку Єгора Соболєва. Захід це чудово усвідомлює, тож таке рішення призведе до відповідних наслідків.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Василь Мокан.

На його думку, голова Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв не чинив аж таких порушень, якими можна було б аргументувати суспільству його відставку.

«Тому й говорять про порушення регламенту чи причетність до акцій протесту та Саакашвілі. Знайдуться і ще десятки інших пояснень», – зазначив Мокан.

Насправді тут присутні політичні мотиви. До того ж, це чітко усвідомлюють наші іноземні партнери.

«Якщо за допомогою різноманітної агітаційної кампанії та заяв політиків український народ ще можна переконати у правильності такого рішення, то Захід усе розуміє та бачить. Думаю, це рішення також не залишать без наслідків», – зауважив політолог.

Водночас директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой додав: маючи кілька сценаріїв, як не завести ситуацію у глухий кут, влада завжди обирає найгірший. Це стосується і ситуації із Саакашвілі.

«Найпершу глупість вони зробили, коли, нібито, позбавили його громадянства і протягом кількох тижнів переконували усіх, що він не громадянин України, тому й не може повернутись на нашу територію. Потім  таки дали йому можливість сюди в‘їхати. Тепер, за словами влади, проти негромадянина України порушується справа про те, що він зраджує державу, громадянином якої він не є», – наголосив експерт.

Тож, на думку Ніцоя, влада вже вчинила цілу низку абсурдних дій.

 «Останнє глупство – нічний штурм наметового містечка, після чого Саакашвілі заявив, що це не табір, а «Січ», а усі там присутні – «січовики, які й битимуться, як січовики». Та для українця існують певні ментальні речі, коли на них тиснуть, українець прокидається», – вважає Ніцой.

Тож, щоб вийти із такого становища, на думку експерта, потрібно ввести ситуацію у правове русло.

«Президенту України варто почати із тих, хто це все «замутив» – звільнити Генерального прокурора та керівника Служби безпеки. Прихід туди нових людей владнає цю ненормальну ситуацію. Тож вихід є – нормальний правовий, політичний курс чинної влади», – зазначив Андрій Ніцой.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 09:43:04