четвер, 7 грудня, 2017, 15:57 Політика
Захід не розуміє антикорупційну проблематику України, – Загородний

Нові антикорупційні структури неефективні. Вони породжують суперечки у владі й торгівлю замовними матеріалами.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів політтехнолог Тарас Загородний.

«Корупційна система в нашій країні будувалася двадцять років. Вона проникла скрізь. Для когось це дивно, але у людей вже виробилося нормальне ставлення до хабарництва. Це наша ментальна особливість. Ми не довіряємо державі», – коментує гість програми.

Експерт наголошує: якщо ми хочемо боротися проти системи, то треба працювати системно. Коли ж громадяни бажають чинити опір корупції, то самі мусять не давати хабарі.

«Захід не дуже добре розуміє реалії нашої країни. А саме те, що створення нових антикорупційних структур не дає результату, провокуючи внутрішні міжусобиці у владі, торгівлю замовними матеріалами і справами. Звідки взагалі взялися працівники НАБУ? Вони вихідці із старої системи. Тому у цьому випадку я не прихильник того, щоб окремим структурам давати дозвіл на прослуховування телефонних розмов у рамках розслідування», – пояснює політтехнолог.

Тарас Загородний стверджує, що в НАБУ хочуть створити умови, за яких вони будуть прослуховувати кого завгодно.

«Це закінчиться слуханнями у Європейських судах, мовляв, у НАБУ порушують права людини чи ще щось. І, як наслідок, Антикорупційному бюро доведеться платити компенсації. Я наголошую: треба працювати системно. Нічого не заважало ані єврооптимістам, ані НАБУ декриміналізувати статтю 370 Кримінального кодексу України про провокацію хабаря», – додає гість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 10:00:02