четвер, 7 грудня, 2017, 14:16 Політика
Ймовірно, існує зв‘язок між голосуванням БПП та «Батьківщини» за бюджет, – Кушнір

Якщо Представник Президента у Раді Ірина Луценко заявляє про підтримку держбюджету «Батьківщиною», ймовірно, між цією політсилою та коаліцією відбулись певні домовленості. Швидше за все, йшлося про фінансування певних програм, які обстоює партія Тимошенко, або ж підтримку мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповіла політолог Світлана Кушнір.

Світлана Кушнір прокоментувала заяву народного депутата Ірини Луценко про те, що, окрім депутатських груп «Відродження» та «Воля народу», законопроект про бюджет підтримає і фракція «Батьківщина».

«Для мене було дивно почути, що бюджет підтримає саме «Батьківщина». Скоріш за все, була певна домовленість щодо фінансування програм, які хотіла ця політсила», – зазначила політолог.

Тож вона наголосила: ймовірно, існує взаємозв‘язок між голосуванням депутатів із БПП за продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та ймовірну підтримку «Батьківщиною» держбюджету.

«Є частина депутатів, яких підтримують великі агрохолдинги. Для них питання скупки землі є важливим. Адже наш народ настільки бідний, що, отримавши можливість продавати землю, це зробить. До того ж, повірте, не по 50 тисяч за гектар, а по тисячі чи дві», – зазначила Кушнір.

Тому, на думку експерта, зараз варто порушити стратегічне питання та «надавати по руках» тим, хто хоче скупити землю за безцінь.

«Потрібно продовжити мораторій і за цей час провести відповідні закони та модернізаційні дії щодо кадастру», – вважає Кушнір.

Що ж до підтримки держбюджету об‘єднанням «Воля народу», то слід пам‘ятати, що у ньому перебувають, в основному, депутати-мажоритарники. Тож із ними існують домовленості щодо фінансування округів.  

«Однозначно, вони мали якісь свої перемовини із головою Кабміну чи Мінфіном щодо фінансування своїх виборчих округів на наступний рік. Це, в принципі, нормальна та логічна позиція. Чому депутат від певної частини області має не працювати на надходження бюджетних коштів у регіон? Оскільки у Гройсмана немає своїх «штиків» у парламенті, він може таким чином залучати голоси для ухвалення свого проекту держбюджету, пропонуючи дотаційні потоки для розвитку регіонів мажоритарних депутатів», – підкреслила Світлана Кушнір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 04:12:54