четвер, 7 грудня, 2017, 12:24 Політика
Є спроба розірвати соціальний контракт, укладений між громадянами та державою, – Якубін

Розподіл бюджету на 2018 рік не віщує державі розвитку. У Пенсійний фонд не закладено більше грошей, як досі обіцяли політики. Очевидно, громадян просто обманули і оновлення пенсій їм не бачити.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів політолог Олексій Якубін.

«Уважно дивлячись на проект бюджету. У мене складається враження, що це спроба розірвати соціальний контракт, який є укладений між громадянами та державою. Візьмімо для прикладу Пенсійний фонд. У проекті на 2018 рік він є меншим, ніж зараз. Що цікаво, деякі представники влади його так активно піарили! Мовляв, ми осучаснимо пенсії, зробимо їх більшими. Це теж стосується субсидій», – каже гість програми.

Олексій Якубін не довіряє ініціативі збільшити мінімальну зарплату, адже за це доведеться жертвувати субсидіями.

«З’явилася солодка ініціатива Президента про підняття мінімальної заробітної плати до 4100 гривень. Навіщо це робиться? Для того, щоб формально її підняти, а потім говорити людям, що вони не потребують субсидій. Відповідно, громадянину за комунальні послуги треба буде самостійно платити близько двох тисяч. Це владі видається нормальним, бо ж громадяни наче матимуть достатньо коштів на оплату», – зазначає політолог.

Експерт вважає, що інфляція в Україні значно більша за офіційні цифри.

«Кажуть, що інфляція становить приблизно сім відсотків. Але якщо придивитися до бюджету, то побачимо цілих двадцять за рік. Величезною дурницею було зняття мораторію на соціально значимі продукти. Відповідно зараз існує ситуація, коли ціни на продукти зрівнялися з європейськими. Це парадокс. Особливо, якщо порівняємо заробітки українців з поляками чи німцями», – зауважує гість ефіру.

Знявши контроль за цінами, уряд допоміг розкручувати інфляційний механізм, наголошує політолог.

«Мені здається, що якби цей бюджет не ухвалили, то ніякої катастрофи не було б. Адже він розраховувався б за старим планом. Я переконаний, що бюджет у нинішньому форматі не дасть жодного розвитку державі», – коментує Олексій Якубін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:39:01