четвер, 7 грудня, 2017, 16:34 Львів
Владу Львова просять змусити забудовників забезпечувати свій мікрорайон дитсадками

Львівську міську раду просять вжити належних заходів для розробки та впровадження механізму, при якому забудовник повинен забезпечувати освітньою інфраструктурою мікрорайон відповідно до площі забудови.

Про це йдеться у запиті від депутата УГП Ігоря Дяковича, який він озвучив сьогодні, 7 грудня, під час сесії Львівської міської ради, передає кореспондент ІА ZIK.

Депутат нагадав, що у Львові ситуація з дитсадками досягає критичної межі. Згідно з офіційними даними, на 100 місць в ДНЗ претендують 176 дітей. Близько 4000 львівських дітей не потрапили в садок цього року, а фактична наповнюваність у садках Львова – 30-45 дітей в одній групі. Така ситуація призводить також до супутніх проблем. Йдеться про відтік кваліфікованих кадрів з дошкілля Львова, неякісний догляд за дітьми та слабка виховна складова. «Надалі проблема буде лише загострюватись через інтенсивну забудову міста та притік нових мешканців», – наголосив Дякович.

Він підкреслив, що батьки не можуть влаштувати свою дитину в садок у зв’язку з недостатньою кількістю місць, система реєстрації на наявні місця втратила довіру до її прозорості та справедливості. Багато скарг є на недостатнє фінансування з бюджету та нечесне використання ресурсів батьків у формі благодійних внесків.

Дякович зазначив, детальний аналіз стану дитячих садків міста, процес реєстрації дітей в дошкільні заклади та спосіб фінансування вказує на те, що системного підходу, який працює на перспективу, в управлінні дошкільною освітою сьогодні немає. Його потрібно негайно впроваджувати.

Зважаючи на це, він просить розробити та втілити системний підхід до управління дошкільною освітою у місті Львові, в тому числі:

  • вжити належних заходів для зміни підходу до фінансування дошкільної освіти: від фінансування потреб закладу, як це зараз відбувається, до фінансування потреби кожної окремої дитини;
  • вжити належних заходів для розробки та впровадження механізму, при якому забудовник повинен забезпечувати освітньою інфраструктурою мікрорайон відповідно до площі забудови.

Також депутат просить передбачити в Положенні про порядок набору, обліку та забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до дошкільних навчальних закладів м. Львова наступне:

  • зафіксувати пільгову квоту на початку черги для того, щоб виключити можливість дітям з загальної черги рухатись по списку вниз через пільговиків;
  • зробити видимими списки зареєстрованих дітей в черзі по кожному садочку та групі для зареєстрованих користувачів;
  • передати всі повноваження консультування та вирішення спірних питань в ЦНАПи для усунення контакту батьків з керівниками дошкільних закладів та посадовцями управління;
  • змінити принцип зарахування дітей в групи за пріоритетом вибраного закладу батьками, а не за наповненням дитячого садка;
  • визначити порядок доповнення планової кількості дітей в групи до фактичної;
  • передбачити можливість моніторингу ситуації в попиті дошкільних закладів по районах, а також прогнозування їх попиту в майбутньому.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 04:10:48