четвер, 7 грудня, 2017, 11:56 Політика
Влада взялась за зачистку, намагаючись одним махом вирішити всі свої проблеми, – Якубін

Намагання позбутись Саакашвілі, боротьба із антикорупційними органами та тяжіння до контрольованого медіа-простору вказують на те, що керівництво країни взялось за швидку зачистку, щоб у 2018-му уже готуватись до виборів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Олексій Якубін.

Найімовірніше, що законопроект, який міг надати парламенту можливість впливати на призначення голови Національного антикорупційного бюро, відкликали через страх перед міжнародним тиском.

«Вони вирішили зробити своєрідний тайм-аут, не відмовляючись повністю від цієї ініціативи. Мовляв, залишають певний час на розгляд та альтернативні проекти. Насправді ж тут влада дала задню. Як я розумію, це пов‘язано із появою жорстких заяв як наших міжнародних партнерів, так і фінансових інституцій», – зазначив Якубін.

Адже навіть представники Світового банку чітко висловився, пропонуючи керівництву держави не наступати на антикорупційні органи.

«Події останніх днів нам показали, що влада хоче максимально швидко, можливо, одночасно зачистити відразу кілька своїх проблем. По-перше, позбутися Саакашвілі. Адже, хоч він не має рейтингу, сама його присутність та зухвала поведінка викликають постійне роздратування у керівництва держави», – вважає політолог.

Паралельно із цим відбувається загострена боротьба із антикорупційними органами. Тож, на думку експерта, влада хотіла б найближчим часом вирішити і цю проблему.

«Можливо, Захід і активно це критикуватиме, та вони б хотіли це вирішити, щоб потім домовлятись уже в інших умовах», – розповів Якублін.

До того ж, як вважає експерт, водночас відбувається й зачистка в ЗМІ.

«Останні події довкола окремих телеканалів демонструють, що влада уже готується до виборів 2019 року, тож їй хочеться мати контрольований медійний простір. Усе це вони вирішили зробити одразу швиденько «під ялиночку». Вони навіть готові на певну анігіляцію Генпрокуратури, щоб закрити усі ці питання. Вони хочуть перегорнути цю сторінку і в подальшому розмовляти із Заходом у новому форматі», – переконаний політолог.

Влада намагається за місяць «зачистити ситуацію», бо розуміє: якщо цього не зробить зараз, наступного року цим займатися буде значно складніше. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:37:00