четвер, 7 грудня, 2017, 12:20 Світ
Twitter видалив сотню фейкових акаунтів, через які РФ вела пропаганду у США
Фото: ZIK/EPA/LEX VAN LIESHOUT
Фото: ZIK/EPA/LEX VAN LIESHOUT

Компанія Twitter заблокувала близька 100 облікових записів, пов’язаних з Росією, які були замасковані під місцеві американські джерела новин.

Про це пише «Тиждень» з посиланням на Bloomberg.

Зазначається, що російське агентство інтернет-досліджень, яке підтримується Кремлем, використовувало десятки облікових записів у Twitter. Загалом фальшиві профілі зібрали понад півмільйона підписників. Видання публікували різні історії, у тому числі і про майбутні вибори в США.

Ці новинні облікові записи є частиною 2752 акаунтів, які соціальна мережа заблокувала за різними підозрами.

«Багато хто з них використовували заголовки новин з реальних новинних сайтів, щоб залучити підписників, а інші намагалися представлятися місцевими джерелами новин, такими як @TodayPittsburgh, @TodayMiami і @TodayCincinnati», – йдеться в повідомленні.

Twitter відключив всі ці облікові записи і видалив всі дані від них.

«Ми серйозно ставимося до повідомлень про те, що наш сервіс був неправильно використаний іноземними агентами з метою вплинути на президентські вибори в США і підірвати суспільну віру в демократію. Ми будемо з цим боротися», – зазначається в заяві компанії.

Нагадаємо, дослідження Центру передового досвіду НАТО з питань стратегічних комунікацій (NATO Strategic Communications Centre of Excellence) показали, що 60% усіх російськомовних акаунтів у Twitter мають вигляд автоматизваних, тобто ботів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:39:09