Новини » Політика 7 грудня, 2017, 14:47
Салем Ахмед Аль-Каабі: Я хочу зміцнити зв’язки між нашими країнами у всіх сферах
Надзвичайний і Повноважний посол ОАЕ в Україні Салем Ахмед аль-Каабі. Фото: з архіву Посольства ОАЕ
Надзвичайний і Повноважний посол ОАЕ в Україні Салем Ахмед аль-Каабі. Фото: з архіву Посольства ОАЕ

Об’єднані Арабські Емірати є однією з найбагатших країн світу. Важко повірити, що ще півстоліття тому на місці найсучасніших хмарочосів була пустеля. Нині у цій державі соціальне забезпечення громадян чи не найкраще у світі – починаючи від високих заробітних плат до надання житла молодим сім’ям.

Попри відмінності у культурній та ментальній царині й тисячі кілометрів просторової відстані, Україна та Об’єднані Арабські Емірати мають низку спільних проектів і наміри розвивати відносини в різних сферах. Про це у своєму першому інтерв’ю на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла ОАЕ в Україні розповів Салем Ахмед аль-Каабі.

– Високоповажний пане амбасадоре, заступивши на нову посаду, ви досить швидко і активно долучилися до життя нашої країни. Зокрема, провели низку зустрічей – із секретарем РНБО, міністрами внутрішніх справ, освіти, інфраструктури. Які завдання поставив перед вами уряд ОАЕ і з ким ви плануєте спільні проекти? Яка сфера інтересів Обєднаних Арабських Еміратів в Україні?

– Звичайно, прибувши до Києва 1 лютого цього року, я розумів, що для відносин ОАЕ та України потрібна моя активна робота і глибоке залучення з першого дня. Згідно з дипломатичною практикою моя перша зустріч відбулася в Міністерстві закордонних справ та з Президентом України, на якій я засвідчив свої повноваження представляти уряд ОАЕ.

Наголошу, що мій уряд доручив мені розвивати весь спектр двосторонніх відносин та зміцнити зв’язки між нашими країнами в усіх сферах. Ми бачимо великий потенціал для співпраці, від якої наші країни можуть отримати неабияку користь.

Я хочу підкреслити потенціал виставки «Eкспо-2020», яка відкриє величезні комерційні можливості. У ній візьмуть участь понад 180 країн, її відвідають більш ніж 25 мільйонів осіб – від провідних світових лідерів бізнесу до найбільших інвесторів. З огляду на те, що стимулювання експорту та залучення іноземних інвестицій є одними з пріоритетів України, цілковито впевнений, що ваша країна має скористатися цією можливістю.

– Нещодавній офіційний візит Петра Порошенка в ОАЕ засвідчив, що Президент хотів би бачити Обєднані Арабські Емірати серед надійних партнерів України. Дійсно, у керівництва вашої країни можна багато чому повчитися в різних сферах. Про що домовилася влада ОАЕ з владою України?

– Візит Президента України Петра Порошенка в ОАЕ підтвердив міцне партнерство між нашими країнами. Віце-президент, Прем’єр-міністр Об’єднаних Арабських Еміратів і правитель емірату Дубай Шейх Мохаммед Бін Рашід Аль Мактум та Президент України Петро Порошенко підписали три двосторонні угоди: Меморандум про взаємороруміння про взаємне скасування візових вимог між ОАЕ та Україною, Угоду про співпрацю в галузі культури та Меморандум про взаєморозуміння у сфері дослідження космосу. Ми вважаємо, що всі двосторонні угоди є дуже важливими для наших країн, але я впевнений, що саме Меморандум про взаємне скасування візових вимог відкриє нову главу у розвитку прямих відносин між нашими народами.

– У жовтні цього року відзначалася 25-та річниця встановлення двосторонніх дипломатичних відносин між нашими країнами. На вашу думку, що упродовж цього часу було досягнуто ОАЕ та Україною у спільних проектах? Як посилились торговельні звязки?

– Так, 15 жовтня 2017 року ОАЕ та Україна відзначили 25-річчя встановлення двосторонніх дипломатичних відносин. За цей час наші країни стали надійними партнерами й друзями з широким спектром співпраці у багатьох галузях.

Вирішальний внесок у розвиток двосторонніх відносин зробило керівництво наших країн. Ми пишаємося тим, що ОАЕ мали честь прийняти майже всіх президентів України. Двадцять сім двосторонніх угод та меморандумів вже укладено, близько п’ятнадцяти – в процесі розробки.

– 2017 рік ваша країна та Посольство Обєднаних Арабських Еміратів в Україні провели під гаслом благодійності. Розкажіть нам більше про проекти. Який з них був найбільш емоційно наповненим для вас?

– Об’єднані Арабські Емірати приділяють велику увагу розвиткові культурної та гуманітарної співпраці між нашими країнами. У центрі уваги зовнішньої політики ОАЕ завжди стоїть питання про допомогу тим, хто цього потребує. 2017 року це питання стало ще важливішим, оскільки Президент ОАЕ Шейх Халіфа Бін Заїд Аль Нагайян оголосив його Роком дарування. На сьогодні ми вже провели близько десяти гуманітарних заходів, забезпечили чотири спеціалізовані школи-інтернати для дітей-інвалідів обладнанням для тренувань та близько п’ятистами шкільними рюкзаками з усім необхідним для навчання приладдям.

– Щороку ваша країна обирає новий девіз, під яким проходить рік. Який девіз матиме 2018-й?

– Щоб відзначити сторіччя з дня народження батька-засновника ОАЕ, президент Шейх Халіфа Бін Заїд Аль Нагайян оголосив 2018 рік Роком Заїда. Рік Заїда підкреслить його роль у створенні Федерації, його місцеві, регіональні та міжнародні досягнення; продемонструє унікальність того, що покійний лідер створив у серці кожного громадянина ОАЕ.

– Наше інтервю вийде напередодні Нового року. Що б ви побажали українцям у 2018-му?

– Я бажаю вам і народу вашої країни щастя, процвітання та добробуту. Сподіваюся, що найближчими роками наші держави будуть ще ефективніше використовувати широкий спектр можливостей для співпраці в галузі торгівлі, культури і наукових досліджень і що дружні контакти між нашими країнами та народами постійно зростатимуть.

Катерина Миронова,
«ПЛ»

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:01 :51