четвер, 7 грудня, 2017, 6:40 Події
Російській делегації в Радбезі ООН нагадали, що злочини в Україні не мають терміну давності

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко нагадав російській делегації в Раді Безпеки ООН про неминучість покарання за злочини проти України, за аналогією з рішеннями Міжнародного суду в Гаазі щодо Югославії.

Про це він заявив під час засідання Радбезу, присвяченого роботі міжнародних трибуналів щодо колишньої Югославії та Руанди, коментуючи заяву представника Росії про нібито внутрішній характер конфлікту в Україні, – повідомляє Тyzhden.

«Реакція Росії на виступ делегації України вказує на те, що вона (російська сторона) сподівається уникнути лави підсудних у Гаазі. Однак ми хотіли б нагадати Російській Федерації, що її злочини в Україні не мають терміну давності», – сказав Єльченко.

Дипломат повідомив, що йому «не хотілося б знову повторювати вже і так відому позицію з приводу злочинів агресора, якими зараз займаються міжнародні суди».

«Найбільш чесним і відповідальним шляхом виходу з ситуації, яку створила Росія, є припинення агресії, надання відповідних запевнень і гарантій, що вона не повториться, а також повна компенсація за всю завдану шкоду», – наголосив дипломат.

Крім того, раніше на цьому засіданні український постпред заявив, що досвід міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії дає надію на те, що військові злочини, злочини проти людяності й інші великі порушення прав людини, скоєні Росією проти України, не залишаться без покарання і правосуддя переможе.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 12:37:54