четвер, 7 грудня, 2017, 15:19 Політика
Процес звільнення Соболєва з посади голови комітету триває вже 1,5-2 роки, – експерт

Відставка Єгора Соболєва з посади голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією – це цілком імовірна перспектива. Насправді Соболєв на цій посаді вже давно не задовольняє коаліцію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Василь Мокан.

«Ймовірна відставка Єгора Соболєва з посади очільника комітету Верховної Ради та спроби зареєструвати законопроект, згідно з яким голову НАБУ та членів інших антикорупційних органів можна буде знімати простим голосуванням, – це взаємопов'язані між собою речі. Просто після вчорашньої негативної реакції міжнародної спільноти на законопроект щодо НАБУ він був знятий з розгляду. Натомість відставка Соболєва – це цілком ймовірна перспектива», – вважає Василь Мокан.

Він переконаний, що Єгор Соболєв у ролі голови антикорупційного комітету вже давно не задовольняв коаліцію.

«Процес його зняття вже триває від півтора до двох років. Проблемою було те, що в комітеті не вистачало більшості від коаліції, яка могла б не тільки ініціювати це рішення, а й проголосувати за нього. Ми розуміємо, що вносячи постанову на голосування у Верховну Раду, потрібно було мати позитивний висновок антикорупційного комітету», – зазначив політолог.

Тому він вважає, що ця ініціатива почала реалізовуватися саме тоді, коли з'явилась необхідна для цього більшість голосів членів комітету.

«Я нагадаю, що з точки зору регламенту, народні депутати мають на це абсолютно законне право. Тут немає жодних порушень закону чи регламенту Верховної Ради. З політичної точки зору, зрозуміло, що Єгор Соболєв не задовольняв членів коаліції своєю діяльністю, коли ті рішення, які коаліція хотіла пролобіювати, не приймалися. Я прогнозую, що коли Соболєва буде знято з посади голови комітету, наступним буде голосування за, буцім, незалежного аудитора НАБУ», – заявив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:48:13