четвер, 7 грудня, 2017, 17:23 Регіони
Після протестів у Тернополі обіцяють, що не вимагатимуть у батьків плату за дитсадки

Після протестів у Тернополі влада обіцяє, що не змушуватиме батьків «іногородніх» дітей платити за садочки.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі міськради, зараз ведуть переговори з головами громад, у яких прописані такі сім’ї, про перерахунок коштів.

У міськраді інформують, що відбулася зустріч міського голови Сергія Надала з керівником Тернопільської РДА, головами навколишніх Байковецької та Великогаївської громад.

«Ми обговорили, що ця проблема повинна вирішуватися лише між бюджетами міста, району та громад і у жодному випадку не повинні страждати батьки. Також ми отримати підтвердження від голів ОТГ, що вони готові компенсувати вартість відвідування дітей з їх громад дошкільних та позашкільних начальних закладів у Тернополі», – зазначив Сергій Надал.

За його словами, місто розглядає можливість пільг для окремих категорій батьків.

«Міська рада з розуміння ставиться до проблем району і розглядає можливість, щоб дошкільні та позашкільні навчальні заклади Тернополя безкоштовно відвідували діти працівників комунальних установ та закладів міста, а також підприємців, які зареєстровані та сплачують тут податки», – заявив Надал.

Чи будуть проводити переговори з громадами з інших районів – наразі не повідомляють.

Як інформувала IA ZIK, 30 листопада у Тернополі кілька десятків матерів пікетували міську раду. Жінки протестували проти додаткової щомісячної плати у садках для дітей, якщо їхні батьки не мають міської прописки. Перед тим про таке нововведення оголосили у міській раді.

Люди обурені тим, що змушені давати власні кошти за дитсадки, у той же час працюючи в Тернополі й сплачуючи тут податки.

Міські чиновники у свою чергу нарікають, що витрачають близько 20 млн грн у рік на іногородніх дітей у садках і позашкільних закладах.

Відтак, головам громад пропонують укласти договір про так званий міжбюджетний трансферт з Тернополем щодо відшкодування коштів за кожну дитину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 10:37:09