четвер, 7 грудня, 2017, 18:17 Економіка
Підвищення «мінімалки» загрожує розколом у суспільстві, – екс-міністр
Фото: YouTube
Фото: YouTube

При зростанні мінімальної зарплатні до 4100 грн бачимо нехтування інтересами тих, хто не працює. Якою буде пенсія наступного року? 1400 гривень!.. Я додаю інвалідів, чорнобильців. Вони всі залишаються. Тому в нашому суспільстві виходить розкол.

Таку думку висловив Володимир Лановий, колишній віце-прем`єр-міністр – міністр економіки України, у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK, коментуючи закладання у бюджеті-2018 зростання мінімальної зарплатні до 4100 грн.

Гість програми подивився на проблему з кількох позицій. «Що буде з цінами, коли «мінімалку» підвищать до 4100? Чи витримає наша економіка?.. Якщо вони захочуть, то можуть намалювати різні цифри – 5, 9 тисяч. Але хіба влада каже, де можна реально взяти гроші? Тому я вважаю підвищення мінімальної зарплати популізмом і грою, яка руйнує економіку», – обурився екс-віце-прем’єр.

Водночас пан Лановий розповів і про тих, хто бачить вигоду від підвищення мінімальної зарплатні. На його думку, йдеться про посадовців. «Будуть підвищувати собі зарплату в 22 рази. Хто? А ви згадайте, хто у нас по 300 000 виписував собі премію. Питання просте – для чого ухвалювати бюджет? Щоб депутати і розробники цих положень збільшували надходження на власні міністерства, але нічого не використовували на розвиток.

Тоді вони переглядають фонд економії по міністерству чи відомству і нараховують собі гроші. Так вдалося раз, другий, третій – вони по мільйону тепер нараховують, он Шкіряк (Зорян Шкіряк - радник міністра внутрішніх справ, - ред.) нараховує 300 000! Вони пробили цю стелю, і починають всім нараховувати. От для чого їм такий бюджет. А людям – залишити нижче прожиткового рівня», – підсумував Володимир Лановий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 13:44 :41