четвер, 7 грудня, 2017, 13:04 Політика
Не виключено, що замість бюджету депутати голосуватимуть за чисті папірці, – Якубін

Часто, коли голосують за держбюджет, документ ухвалюють у сирому вигляді і лише потім вносять до нього зміни. Це дуже небезпечна тенденція, адже не виключено, що й цього разу депутати не проголосують за чисті папірці.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Олексій Якубін.

Говорячи про голосування за держбюджет на 2018 рік, важливо знати, у якому форматі збереться коаліція, щоб підтримати цей законопроект.

«Адже, на скільки я розумію, зараз відбуваються домовленості між БПП і «Народним фронтом» щодо цього голосування. Але, можливо, будуть додані й інші фракції, як от «Радикальна партія», яка традиційно голосує в унісон. Однак, як я розумію, цього року дещо зменшили певні «забаганки» «радикалів». Тому й зможемо ще побачити своєрідні торги», – зазначив Якубін.

Важливу роль тут відіграють і мажоритарники з різних депутатських груп. Адже зараз пропонується збільшити субвенції, якими ті зможуть скористатися у 2018 році для своїх округів.

«А це допоможе їм покращити власний імідж. Тобто, закладається певне стимулювання цих депутатів проголосувати за бюджет. Влада уже починає збирати такі кон’юнктурні речі – окремі групи, які будуть готовими приєднатися до голосування», – наголосив політолог.

Тож не виключено, що нинішній проект бюджету справді ухвалять.

«Та з іншого боку, ми бачимо достатньо небезпечну тенденцію – окремі норми ухвалюють у дуже сирому вигляді. Потім, коли відбувається остаточне підписання, їх частково змінюють. Адже у нас вже було ухвалення держбюджету, коли депутати проголосували, фактично, за чисті папірці», – розповів експерт.

Не має гарантії, що такого не відбудеться і цього разу. Додаткові положення у законопроект вноситимуть уже після ухвалення цього документу.

«Парадокс цього бюджету полягає у тому, що він формально збільшує витрати на силові структури. Однак не на армію, адже Президент лише вчора запропонував підвищити фінансування війську. До цього йшлося лише про Нацполіцію, Генпрокуратуру чи СБУ», – наголосив Якубін.

Тож він зауважив: дуже багато політиків постійно наголошують на необхідності підняти фінансування українського війська. Та коли доходить до голосування, більше коштів отримують саме внутрішні силові структури.

«Це справді нагадує певні елементи поліцейської держави», – вважає Олексій Якубін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 10:34:10