четвер, 7 грудня, 2017, 12:18 Політика
НАБУ: Знищення антикорупційних органів України – це змова топ-посадовців
НАБУ. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
НАБУ. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Окремі народні депутати та політики 6 грудня 2017 року поширили заяви про необхідність «встановлення парламентського контролю» над діяльністю НАБУ. Як механізм такого «контролю» представники двох фракцій правлячої коаліції запропонували законопроект, який повністю знищує гарантії незалежності Національного антикорупційного бюро. У НАБУ вважають, що це сплановані дії проти них – «частина великого плану» блокування розслідувань щодо топ-посадовців та звільнення топ-корупціонерів від відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ на своїй сторінці у Фейсбук.

Запропонований законопроект спрощує процедуру звільнення директора НАБУ через висловлення йому недовіри простою більшістю голосів у парламенті.

«Законопроект значно розширює повноваження комісії зовнішнього контролю НАБУ через надання її членам доступу до державної таємниці та права перевіряти не тільки завершені й передані до суду справи, але й поточні розслідування», – йдеться у повідомленні.

Також мовиться, що такий самий механізм звільнення з посади пропонують застосовувати й до Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка здійснює процесуальний нагляд над розслідуваннями детективів НАБУ. 

НАБУ наголошує, що в разі ухвалення цього законопроекту, буде завдано нищівного удару по незалежності новостворених антикорупційних органів та тих здобутків у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти попри системний опір правлячих еліт.

«На жаль, існує велика ймовірність, що даний законопроект може бути ухвалений найближчим часом. Переконані, зазначені кроки є частиною великого плану, що увійшов в активну фазу минулого тижня, головною метою якого є знищення НАБУ і САП, блокування розслідувань щодо топ-посадовців та звільнення топ-корупціонерів від відповідальності», – заявили у НАБУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:37:09