четвер, 7 грудня, 2017, 16:54 Регіони
На Прикарпатті екоінспекцію не пустили на перевірку Бурштинської ТЕС

В Івано-Франківську на засіданні комісії облради заслухали інформацію щодо перевірки роботи Бурштинської ТЕС.

Богдан Чукор, заступник начальника обласної екоінспекції, розповів, що у жовтні мала відбутися перевірка ТЕС, але екоінспекторів не допустили на перевірку, хоча підприємство повідомили про неї завчасно, – повідомляє «Галка».

«Це є пряме невиконання умов закону», – заявив чиновник.

Екоінспектори не можуть сказати, чи ТЕС дотримувалась умов викидів в атмосферу у 2017 р., тому що вони не мали змогу зробити заміри.

Порушення були виявлені у 2015 році. А в 2016 р. ТЕС збільшила ліміти викидів у повітря.

Петро Савка, начальник відділу екології ТЕС, відповів, що на місці були готові до перевірки екоінспекторів, але у центральному офісі вирішили не надавати доступу, посилаючись на певні юридичні обставини. Те саме було на інших станціях Західенерго в інших областях.

«Це перший такий випадок у моєму досвіді»,  сказав представник ТЕС.

Савка розказав, що з 2012 по 2017 роки на ТЕС провели реконструкцію трьох енергоблоків та замінили електрофільтри, що призвело до зменшення викидів у атмосферу та відповідності європейським нормам.

«Є думка, що ми вимикаємо фільтри, йде чорний дим. Нема таких фактів, це заборонено всіма інструкціями та й не дає нам позитивних результатів», – сказав Савка.

Надалі на ТЕС планують реконструкцію решти енергоблоків відповідно до національного плану зменшення викидів.

Тарас Виноградник прокоментував, що вимога заміни енергоблоків була прописана в інвестиційному договорі, і це мали зробити ще до 2015 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 10:37:58