четвер, 7 грудня, 2017, 12:21 Світ
Картину Леонардо да Вінчі за рекордні $450 млн придбав саудівський принц
Картина Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» (Salvator Mundi). Фото: ТАСС/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Картина Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» (Salvator Mundi). Фото: ТАСС/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Покупцем картини Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», яку на аукціоні Christie’s продали за рекордні $450 млн, став саудівський принц Бадер бін Абдулла бін Мохаммед бін Фархан аль-Сауд.

Про це пише The New York Times з посиланням на листування принца з Christie’s, передає «Громадське».

Принц аль-Сауд – маловідомий принц Саудівської Аравії з віддаленої гілки королівської сім’ї. Його ім’я було невідоме навіть організаторам аукціону і вони просили його підтвердити походження коштів.

Принц також не вважається відомим колекціонером творів мистецтва. Водночас, за даними газети, саме він віддав $450 млн за картину да Вінчі.

The New York Times пише, що аль-Сауд – один із прихильників престолонаслідника Мухаммада бін Салмана, який у листопаді оголосив про посилення боротьби з корупцією. Тоді в рамках операції було заарештовано 11 саудівських принців і десятки чиновників.

У Christie’s відмовилися коментувати особу покупця, а принц аль-Сауд не відповів на запит видання.

Нагадаємо, 16 листопада анонімний покупець заплатив за картину художника Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» $450 мільйонів.

Написану в 15 столітті картину спочатку оцінювали в 100 мільйонів доларів, проте на продаж виставили ​​за 75 мільйонів. Заявку подали щонайменше 45 охочих, утім, їхня кількість наприкінці зменшилася лише до двох з підняттям ставки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:38:53