четвер, 7 грудня, 2017, 13:05 Економіка
Фірташ планує перевести кримський бізнес на нову компанію
Дмитро Фірташ. Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН
Дмитро Фірташ. Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН

Дмитро Фірташ планує перевести кримський бізнес на нову компанію – «ТитанАктив».

Про це повідомив менеджер однієї з компаній холдингу Group DF, що об’єднує активи Фірташа, пише Liga.net.

Російський держбанк «ВТБ» подав в Арбітражний суд Москви позов про визнання неплатоспроможною місцевої компанії «Титанові інвестиції», в оренді у якої перебуває майновий комплекс «Юкрейніан Кемікал Продактс» (раніше – «Кримський Титан», Армянськ) Фірташа.«Титанові інвестиції» займається експортом продукції Кримського «Титана» після анексії Криму Росією, а також постачає на підприємство сировину.

«Титанові інвестиції» створено в Москві в червні 2014 року для легалізації роботи «Кримського Титана» в окупованому Криму.

Сам «Кримський Титан» був перейменований в «Юкрейніан Кемікал Продактс» і змінив реєстрацію з Армянська на Київ.

Перше засідання суду в Москві за позовом «ВТБ» про банкрутство відбудеться 13 лютого 2018 року.

Госпсуд Києва призначив розгляд справи про стягнення 39,4 млн доларів боргу з «Юкрейніан Кемікал Продактс» і «Титанових інвестицій» на 11 грудня.

Щоб уникнути проблем із бізнесом через судові позови, Group DF Фірташа вирішив передати майновий комплекс «Кримського Титана» в оренду іншому підприємству, розповів менеджер однієї з компаній холдингу.

«Цією компанією стане «ТитанАктив», – говорить він. – Компанія вже уклала ряд договорів про експорт діоксиду титану (основна продукція» Кримського Титана»)».

Переведення активів «Кримського Титана» на нову компанію може не тільки допомогти Фірташу позбутися боргових претензій «ВТБ», але і частково вирішить проблему забезпечення підприємства сировиною.

«Титанові інвестиції» були основним постачальником ільменіту на кримське підприємство.

Як повідомлялося, «Кримський титан» після анексії Росією Криму був переданий в оренду московській компанії ТОВ «Титанові інвестиції», засновником якої є кіпрська компанія «Летан Інвестментс лімітед» та громадянин Росії Олександр Ємелін – давній знайомий Фірташа.

На цю ж фірму зареєстрована австрійська компанія Group DF International. Таким чином, де-факто завод залишався власністю українського олігарха.

Нещодавно лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що сировина і електроенергія на завод Фірташа досі надходить з материкової України. За його словами, цим питанням займається РНБО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 12:30 :08