четвер, 7 грудня, 2017, 19:30 Економіка
Фінансист: 3% – на стільки реально люди можуть стати заможнішими

Реальна зарплата збільшується лише за рахунок економічного зростання. Тобто це 3% – на стільки реально люди можуть стати заможнішими. Тільки на папері це буде не 3, а 20%.

Про це у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK повідомив Олександр Савченко, економіст, фінансист, заступник голови НБУ 2005-2009 років, коментуючи проект бюджету-2018 і закладання у ньому підвищення мінімальної зарплати.

Гість програми продовжив про те, чому на папері зростання може бути вищим. «Додаються фактори інфляції (+9%) та девальвації (ще +10%). Останнім традиційним фактором є запозичення – можна позичити гроші за кордоном і дати людям зарплату. Але наступного року треба буде забирати гроші в тих же людей, бо необхідно сплачувати шалені відсотки», – відзначив пан Савченко.

Для бюджету мінімальні зарплати зростатимуть лише у державному секторі, а в приватному буде чи скорочення кадрів, чи вихід у тінь. «Тіньова економіка не зменшується, а зростає. Тому, звичайно, є для людей ще один вихід, крім тіньових зарплат. Що робити тим, кого звільнили через неможливість платити мінімалку? Їхати за кордон», – сам запитав і відповів гість програми.

На думку пана Савченка, зараз держава підвищенням мінімальної зарплатні штовхає бізнес якраз до звільнення працівників. «Самі ж сотні тисяч молодих людей, у яких держава від народження на виховання й освіту вкладає по 100-200 тисяч доларів у кожного, саме цей капітал тепер тікає у Польщу, Румунію, Німеччину, Болгарію. А нам залишають збитки», – підсумував невдачу економічної політики експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 13:48 :01