четвер, 7 грудня, 2017, 17:38 Світ
Ердоган закликав Афіни переглянути кордон між Туреччиною і Грецією

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, в ході історичного державного візиту до Греції в четвер, 7 грудня, пред’явив Афінам територіальні претензії, розкритикував поводження грецької влади з турецькою меншиною і звинуватив Євросоюз у затягуванні реалізації договору про біженців.

Про це пише «Німецька хвиля».

«Повітряні і морські кордони можна було б покращити», – сказав Ердоган.

Ще до від’їзду в Афіни турецький президент поставив під сумнів Лозанський договір від 1923 року. За цим договором Греція отримала майже всі острови в Егейському морі біля узбережжя Туреччини. З тих пір між Туреччиною і Грецією не припиняються суперечки про точний час проходження кордону.

Уряд в Афінах роздратовано відреагував на претензії Ердогана, підкресливши, що його візит має сприяти «побудові мостів, а не стін». Президент Греції Прокопіс Павлопулос виключив можливість перегляду Лозанського договору.

«Для нас цей договір не є предметом торгу. Він не вимагає ні перегляду, ні оновлення», – вказав він в ході зустрічі з Ердоганом в Афінах.

Ердоган звинуватив владу Греції в тому, що вона, всупереч договору, не дозволяє турецькій меншості вибирати муфтіїв, а призначає їх сама. Президент Туреччини підкреслив, що для нього захист прав етнічних турків є вищим пріоритетом. 8 грудня він відвідає турецьку громаду у Фракії в північній частині Греції.

Реджеп Таїп Ердоган також звинуватив Євросоюз у невиконанні обіцянок в економічній сфері, що випливає з укладеного між сторонами пакту про реадмісію нелегальних мігрантів. Євросоюз не виконав жодної зі своїх обіцянок в цій сфері, в той час як Туреччина виконала всі свої зобов’язання, сказав Ердоган. Він, зокрема, звинуватив ЄС за невиплату обіцяної фінансової допомоги.

Тим часом президент Греції Павлопулос висловився за зближення Туреччини з Євросоюзом. При цьому він, однак, зазначив, що Анкара повинна дотримуватись міжнародних договорів і виконати умови для подальшого зближення з ЄС.

Це перший візит президента Туреччини до Греції за останні 65 років. Ердоган вже відвідував Грецію, проте, лише на посаді прем’єр-міністра Туреччини. При Ердогані історично складні відносин між Туреччиною і Грецією, незважаючи на всі труднощі, покращилися. Ердоган підтримує добрі відносини з прем’єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 14:12 :57