четвер, 7 грудня, 2017, 16:01 Політика
Держбюджет на 2018 рік буде кращим за усі попередні, – політолог

Бюджет на 2018 рік – кращий за всі попередні. Адже там закладені показники, які будуть актуальними протягом, щонайменше, наступних трьох років.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Василь Мокан.

На його думку, закиди щодо збільшення фінансування для правоохоронних органів у держбюджеті – стереотипний коментар, який опозиційні політики та фракції використовують, щоб аргументувати недоліки законопроекту.

«Я ж не схильний вважати, що ми будуємо поліцейську державу. Адже в умовах російської агресії збільшення фінансування СБУ є виправданим, як і збільшення фінансування антикорупційних органів та Генпрокуратури – в умовах боротьби з корупцією», – зазначив експерт.

До того ж, за його словами, у бюджеті передбачено і зростання фінансування інших статей, однак ці витрати ніхто не обговорює.

«Чому не говорять про збільшення витрат на армію чи надходження у бюджети місцевих органів влади? Тож так односторонньо стверджувати – добрий кошторис, чи ні – неправильно і непрофесійно. Питання ж полягає у тому, на скільки він є збалансованим. Однак, самі народні депутати ще не бачили фінального документа, який заклали до другого читання», – розповів Мокан.

Тож, варто звернути увагу, як у головному кошторисі країни буде збалансовано витрати стратегічного фінансування держави.

«Я вважаю, що цей бюджет, як мінімум, кращий за всі попередні. Адже ми переходимо до середньострокового бюджетного планування, там більш-менш закладені ті цифри, які можуть стати актуальними, щонайменше, на три роки», – наголосив Мокан.

Однак, питання й в тому, чи реалістичними будуть закладені цифри, зокрема, у дохідній частині.

«Адже знаємо, що завжди проект бюджету більш оптимістично сприймається, ніж реалізовується на практиці», – зазначив Василь Мокан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 09:43:57