четвер, 7 грудня, 2017, 11:42 Львів
Депутати Львова не захотіли слухати громаду і проголосували за новий статут міста
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 7 грудня, депутати Львівської міської ради затвердили Статут територіальної громади Львова. Під час розгляду питання представники громади просили надати їм слово, однак так і не отримали шансу виступити.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Секретар ради Анатолій Забарило повідомив, що новий статут територіальної громади Львова розробляла робоча група, до якої входило 19 осіб, серед яких секретар ради, депутати, чиновники ЛМР та фахівці. Вони закінчили роботу до 5 грудня. У листопаді провели пробну експертизу проекту статуту, також відбулися обговорення.

Доцент кафедри конституційного права ЛНУ ім. І. Франка, кандидат юридичних наук Олена Бориславська повідомила, що проект статуту розробляли з урахуванням світових тенденцій. Також група під час роботи керувалась концепцією співпраці громади з органами місцевого самоврядування.

«Ми намагались прописати механізми забезпечення відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування; передбачили інформацію, яка підлягає оприлюдненню, створення електронного реєстру нерухомого майна. Важливе значення має розділ про права і обов’язки членів територіальної громади. Раніше цього у статуті не було. Крім того, у проекті прописані механізми звітування органів місцевого самоврядування перед громадою», – повідомила Олена Бориславська.

Депутат Ігор Телішевський підкреслив, що статут дійсно потрібен, однак поцікавився, чи відбулися громадські слухання. Керівник «Секретаріату ради» Юрій Лукашевський заявив, що це не є обов’язковою процедурою.

Натомість депутат Юлія Гвоздович, яка працювала над проектом, повідомила, що обговорення щодо проекту статуту тривали у серпні-вересні. Робоча група отримала понад 50 пропозицій: «Ми працювали максимально публічно і жодних процедур не було порушено». Юрій Лукавшевський додав, що в активістки Олесі Дацко були зауваження до кожної сторінки статуту.

Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що група працювала над статутом два роки. При цьому він відмовився дати О. Дацко слово, хоча вона заявляла, що реєструвалася на виступ попередньо.

Олена Бориславська повідомила, що робоча група не враховувала зауважень, які суперечать закону: «Я переконана, що переважна більшість принципових речей були враховані під час роботи».

Активісти, які прийшли на сесію, попросили дозволу виступити: «Вимагаємо заслухати Дацко! Ви не чуєте громадськість». Зазначимо, вони принесли плакат із написом «Статут громади Львова? Ні, статут мерії! Депутати, а ви читали? Чиї правки враховано?».

Після цього Садовий поставив ухвалу на голосування. Її підтримали 46 депутатів.

Як повідомлялося, 4 вересня у Львівській міській раді відбувалося громадське слухання проекту Статуту територіальної громади Львова. Активісти мають низку зауважень щодо документа, заявляючи, що у ньому закладено ґрунт для узурпації влади. Однак творці статуту переконують, що він має на меті розширити права громади. Відтак, після майже півторагодинних словесних перепалок ніхто не почув пропозицій одне одного: не вдалось не те що обговорити проект статуту, а й обрати голову та секретаря слухань. У результаті активісти написали заяву у поліцію на представників міськради, звинувачуючи їх у порушенні закон.

Читайте також: У Львові Порошенко запросив Садового до себе в машину

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 12:41 :05