четвер, 7 грудня, 2017, 15:35 Регіони
Чернівецька міськрада вимагає продовжити мораторій на продаж землі на 10 років

Чернівецька міськрада на сесії 7 грудня схвалила звернення до Верховної Ради, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомила прес-служба міської ради.

У зверненні йдеться:

«1 січня 2018 року закінчується мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Зацікавлені особи називають вільний продаж землі сільгосппризначення ознакою прихильності до «ринкових цінностей» та до «права селян розпоряджатись власним майном». Насправді ж ідеться про скупку землі за безцінь та перетворення селян на кріпаків.

Та поки немає захисту власності та інвестицій, грошових коштів – навіть у вигляді кредитних ресурсів, – право на продаж землі призведе лише до скуповування земельних паїв великими агрохолдингами та корпораціями.

Якщо скасують мораторій на продаж землі сільгосппризначення, фермери та селяни будуть змушені розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати в найми за кордон. Скасування мораторію – це знищення малих сільгосппідприємств і сімейних ферм, це безробіття, еміграція, загибель сіл і селищ», – сказано у документі.

Чернівецька міськрада вимогає вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення; не допустити створення механізмів, що дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію тапродовжити на 10 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україн».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 09:42:15