Новини » Політика 6 грудня, 2017, 19:20
Юрист заявив про потребу відповідальності для політиків за їхні заяви

Поки в країні не настане політична відповідальність за заяви – ми будемо чути безпідставні звинувачення до вироку суду щодо будь-якого політичного опонента.

Таку думку висловив заступник начальника Головного слідчого управління МВС у 2016 році, заслужений юрист України Георгій Мамка в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Хочу акцентувати увагу на тому, що політика, розслідування і відповідальність за кримінальні злочини – це абсолютно різні речі. Дійсно, якщо скоєно злочин, який має кримінальні ознаки, то він повинен бути розслідуваний, скерований до суду, щоб поставити крапку у цьому питання», – прокоментував юрист останні події довкола Саакашвілі.

Також гість підкреслив, що неприпустимо стверджувати, як це робить Саакашвілі, мовляв, якщо більшість людей в країні не довіряє судам, то не потрібно туди і ходити. Адже з такого погляду усі вироки судової системи потрібно скасувати, адже немає довіри до інституцій.

«Якщо дві сторони, а в цьому випадку це захист Саакашвілі та Генпрокуратура України, зацікавлені об’єктивно провести розслідування, то поступ має бути з обох сторін. Однак зараз немає бажання з боку захисту отримати підозру, застосувати міри щодо допиту та зробити решту кроків, щоб пришвидшити проведення слідчих розшукових дій, і скерувати справу до суду для прозорого відкритого публічного процесу», – зауважив Георгій Мамка.

Проте юрист також розкритикував і заяви політичних лідерів, зокрема Президента Порошенка, які ще до початку судового процесу та вироку суду дозволили собі публічно звинуватити Міхеїла Саакашвілі.

«Поки в країні не настане політична відповідальність за зроблені заяви, ми будемо чути безпідставні звинувачення до вироку судущодо будь-якого політичного опонента», – констатував заслужений юрист України Георгій Мамка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:01 :18