середа, 6 грудня, 2017, 10:22 Регіони
Відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею на Закарпатті сприятиме поглибленню співпраці
Відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею  на Закарпатті сприятиме поглибленню співпраці
Відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею на Закарпатті сприятиме поглибленню співпраці

Протягом останніх років між Закарпаттям та Підкарпатським воєводством Польщі налагоджено тісну співпрацю у багатьох сферах. Водночас, існуючий потенціал транскордонних зв’язків у освітній, культурній, туристичній галузях, у сфері інвестицій та розвитку підприємництва використовується не в повному обсязі.

 Серед причин – відсутність, попри спільну ділянку кордону, пункту пропуску на Закарпатті, що межує з Підкарпатським воєводством, а також брак офіційного представництва Польщі на Закарпатті. 

Про це йшлося під час зустрічі керівників Закарпаття з маршалеком Підкарпатського воєводства (Польща) Владиславом Ортилем та Генеральним консулом Польщі у Львові Рафалем Вольскі, – – повідомили в прес-службі Закарпатської ОДА.

«Маючи понад  тридцяти кілометрів спільного кордону з Польщею, Закарпаття досі без жодного пункту пропуску. Відкриття пішого переходу в історичному пункті пропуску «Лубня-Волосате» надасть неабиякі можливості розвитку туризму. Попит на це – величезний, а розмови на цю тему, які тривають роками, так і залишаються лише розмовами, – наголосив  голова Закарпатсьекої ОДА Геннадій Москаль. – Для закарпатців це єдиний спосіб встановити прямий зв’язок із Польщею. Відсутність пункту перетину впливає і на мешканців Підкарпатського воєводства». 

 За словами голови обласної ради Михайла Рівіса, відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею – стратегічно важливе для розбудови взаємних партнерських відносин, а розвиток прикордонної інфраструктури сприятиме залученню потенційних інвесторів, підвищить рівень життя прикордонних регіонів та покращить туристичну та економічну привабливість регіону. 

 Владислав Ортил та Рафал Вольскі пообіцяли посприяти у межах своєї компетенції у вирішенні цієї проблеми. А також докласти максимум зусиль для поглиблення співробітництва Закарпаття та Польщі в різних сферах, зокрема, культурній та економічній: «Будемо робити все, щоб ви відчували: сусід – поруч і він готовий співпрацювати». 

Крім того, Генконсул Республіки Польща у Львові поділився планами на наступний рік посилити польську культурну присутність на Закарпатті, зокрема, перенести до Ужгорода зі Львова проект – перегляд сучасного польського кіно.

Відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею  на Закарпатті сприятиме поглибленню співпраці
Відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею на Закарпатті сприятиме поглибленню співпраці
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 20:29:43