середа, 6 грудня, 2017, 9:57 Суспільство
Стартує перший український блокбастер про війну на Сході
Фото: Андрій Сніжко/ZIK
Фото: Андрій Сніжко/ZIK

Cьогодні, 6 грудня, в столичному кінотеатрі «Планета Кіно» (ТРЦ «Блокбастер») відбудеться прем’єра першого українського блокбастеру про війну на Сході – «Кіборги». Ця презентація, символічно приурочена до Дня Збройних сил України, розпочинає всеукраїнську прем’єру фільму, яку глядачі зможуть переглянути вже від 7 грудня.

Тим часом в понеділок стрічку показали пресі, представники якої й стали першими критиками. Фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва розповідає про події героїчної оборони Донецького аеропорту у 2014-15 рр. Він змушує серйозно задуматися над нашим буттям, часом – реготати і неодмінно – плакати. Після двогодинного перегляду серед вщент заповненої українськими та зарубіжними журналістами зали було мало тих, хто не плакав…

Фото: Андрій Сніжко/ZIK
Фото: Андрій Сніжко/ZIK

«Якщо людина плаче – значить вона жива. Так і наше кіно. Ми намагалися зняти його про живих людей. Вони плачуть, сміються, їм боляче. Вони не мають готових відповідей на питання, які серйозно турбують. Вони намагаються їх знайти серед побратимів, через ситуацію і навіть у ворога. Зрозуміти: що відбувається, який висновок потрібно зробити з нашого минулого та сьогодення, щоб у нас було майбутнє. Ми є свідками народження нової українського політичної нації. А будь-які пологи – це біль, кров, сподівання, мрії. І тому ми саме так побудували нашу розповідь, щоб вона чіпляла. Якщо при тому людина плаче, сміється, постійно замислюється і ставить питання, насамперед собі, тоді наше завдання виконане», – пояснює сенс стрічки «Кіборги» режисер Ахтем Сеітаблаєва.

Фото: Андрій Сніжко/ZIK
Фото: Андрій Сніжко/ZIK

Особливість українського блокбастера полягає в поєднанні бойових сутичок та карколомних трюків зі справді глибокими роздумами буття та проникливими діалогами. При цьому йому не бракує динаміки.

Адже зйомки тривали близько двох місяців у великих павільйонах під Києвом, де максимально масштабно та реалістично було відтворено «апокаліпсис» Донецького аеропорту. Самі «кіборги» стали консультантами фільму, а в зйомках були задіяні реальні підрозділи та техніка Збройних сил України, що додало ще більшої реалістичності батальним сценам, побутовим моментам, образам героїв, картині загалом. Загальний бюджет стрічки склав 47 мільйонів гривень, з яких майже половина – з державного фінансування.

Фото: Андрій Сніжко/ZIK
Фото: Андрій Сніжко/ZIK

Нагадаймо, першими в Україні фільм «Кіборги» вже побачили маріупольці. Після великої прем’єри в столиці стрічку демонструватимуть у всіх кінотеатрах країни. Також замовлення на її показ вже зробили закордонні компанії з Польщі, країн Балтики, Канади і тд. Кожні 5 грн від квитка на цей фільм підуть на підтримку сімей загиблих бійців АТО.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 04:09:41