середа, 6 грудня, 2017, 19:36 Події
Російський омбудсмен у жовтні відвідав Сенцова в колонії «Білий ведмідь»

Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак розповів подробиці про відвідування українського кінорежисера Олега Сенцова в колонії №8 в заполярному місті Лабитнангі в жовтні нинішнього року.

Він надіслав відповідь на відповідний запит «Укрінформу».

«19 жовтня 2017 року в рамках проведення Громадської Ради при УФСВП Росії по Ямало-Ненецькому АО відбулася зустріч із громадянином Сенцовим О.Г., який відбуває покарання. Зустріч проходила за участі Уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькому АО А. І. Сака, голови Громадської наглядацької комісії в Ямало-Ненецькому АО Д.Б. Гонтаря, співробітника УФСВП Росії по Ямало-Ненецькому АО Ю. Н. Руденком, який курирує питання прав людини в місцях відбуття покарання», – пише Сак.

Він також повідомив, що під час відвідування Сенцова запитали про скарги, на що він відповів, що таких не має, і заповнив відповідну анкету, також надіслану виданню.

Зокрема, в анкеті Сенцов на питання «Чи є претензії до адміністрації в частині забезпечення права на листування», відповів негативно. Водночас раніше російський правозахисник з Челябінська Тетяна Щур повідомляла, що правозахисники звернулися до прокуратури РФ, Федеральну службу виконання покарань і «Пошту Росії» зі скаргою на невидачу політв’язневі посилок.

Щур прокоментувала це протиріччя так: «Звісно ж, це, як мінімум, недоробок анкети. А може, й навмисна лукавість. Зрозуміло, «листування» і «посилки» не одне й те саме. І відсутність скарг на «забезпечення права на листування» не суперечить скаргам на неналежну, несвоєчасну видачу посилок».

Довідка IA ZIK.

Російський суд в серпні 2015 року засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів в окупованому Криму. Український режисер не визнав своєї провини. Правозахисний центр «Меморіал» визнав його політичним в’язнем. У жовтні Сенцова етапували до виправної колонії строгого режиму №8 в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 09:43:24