середа, 6 грудня, 2017, 9:51 Регіони
На Закарпатті критичне становище з виплатою зарплати бюджетникам, – Москаль

Через ненадходження на Закарпаття стабілізаційної дотації, в ряді районів області виникла заборгованість із зарплат перед працівниками соціально-культурної сфери.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль направив із цього приводу урядову телеграму прем’єр-міністру України Володимиру Гройсман, текст якої прилюднено на його офіційному сайті.

«Через відсутність коштів у місцевих бюджетах Воловецького, Міжгірського та Хустського районів, працівники бюджетних установ не отримують заробітну плату вже три місяці, Берегівського, Виноградівського, Тячівського – два місяці, – йдеться в телеграмі. – Заробітну плату в основному не отримує низькооплачувана категорія працівників загальноосвітніх навчальних закладів – господарський та учбово-допоміжний персонал (за винятком педагогічних працівників).

Зазначена ситуація призвела до соціальної напруги серед працівників закладів бюджетної сфери та попереджень про страйки і блокування міжнародної траси. Передбачений у листопаді місяці додатковий ресурс із державного бюджету – стабілізаційна дотація та медична субвенція у загальній сумі 79,4 мільйона гривень – розподілені між місцевими бюджетами виключно для забезпечення виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, однак станом на 5 грудня цього року кошти в область так і не надійшли.

Такого вкрай критичного становища з виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери в області не було останні десять років. У місцевих бюджетах ресурси вичерпані,  вирішити питання без надходжень із державного бюджету не має можливості. Люди, які місяцями не отримують зарплату, не криючись, проклинають органи влади – як місцевої, так і центральної. І їх обурення з кожним днем зростає…».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 05:22:35