live

На Львівщині 208 сільських амбулаторій, потрібно ще би 30-50, – І. Микичак

Львівщина має найбільшу чисельність сільського населення, тому сподівається отримати достатньо потужний фінансових ресурс, який передбачений законом про сільську медицину.

Про це сьогодні у коментарі журналістам заявила директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

Вона підкреслила, що цей закон має не лише суто медичний характер, а й соціальний. «Населення села чекає кращої медичної допомоги», – зазначила Микичак.

«Ми розраховуємо отримати достатньо велику кількість нових сільських лікарських амбулаторій. Нам дуже важливо, щоб за тими стимулами, які передбачені цим законом, кадри прибували у сільську місцевість», – зазначила вона.

За словами директора департаменту охорони здоров’я, зараз Львівщина за кількісними показниками найкраще в Україні укомплектована медичними кадрами, але концентруються вони найбільше по містах і приміських районах.

«Ми би хотіли, щоб більше лікарів було на первинній ланці, щоб було більше сімейних лікарів і педіатрів», – зазначила Ірина Микичак.

Вона додала також, що Кабмін своєю постановою ще повинен буде роз’яснити, яким чином будуть реалізовуватися положення закону про сільську медицину.

«Але ми уявляємо, що будемо оголошувати конкурс, коли громада дає співфінансування, показує, наскільки вона зацікавлена в тому, щоб розвивати медичну допомогу. І тоді ми матимемо нову амбулаторію сімейного лікаря за типовим проектом, який представляє Мінрегіонбуд. І крім того, туди передбачається базовий комплект обладнання, медичний транспорт. Відповідно, тоді вже і громада, і обласний бюджет, і різноманітні фонди та гранти будуть дофінансовувати інші речі, які забезпечать весь комплекс медичної допомоги. До речі, цьогоріч за кошти обласного бюджету закупити 280 комп’ютерів, які зараз доставляють до сільських амбулаторій», – зазначила Микичак.

Вона уточнила також, що на цей час у Львівській області є 208 сільських лікарських амбулаторій.

«Теоретично нам непогано було би відкрити ще 30, а то й 50 амбулаторій. Тому що ми маємо 991 ФАП, а вони відкриваються, коли кількість населення від 300 мешканців. Амбулаторію оптимально відкривати, коли є 5 тисяч мешканців», – додала вона.

Нагадаємо, сьогодні у Львівському медуніверситеті відбулася нарада за участі Президента України Петра Порошенка і представники медичної галузі області. Спочатку анонсувалося, що Президент на початку наради підпише закон про сільську медицину, однак він заявив, що підписувати цей закон було би неправильно без підписання медичної реформи. Глава держави пообіцяв найближчим часом підписати одразу два закони.

Також він повідомив, що 40% сіл в Україні на сьогодні не мають жодного медичного закладу.

 

Loading...
Loading...
Loading...