середа, 6 грудня, 2017, 16:39 Політика
Міжнародна спільнота чекає на те, щоб Саакашвілі дотримувався законних процедур, – Палій
Міхеїл Саакашвілі. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Міхеїл Саакашвілі. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Якщо проти Саакашвілі порушено справу цілком законним способом і отримано дозвіл на його затримання, він повинен виконати ці умови. Адже закордоном цілком нормальним є те, коли особа сама може здатися правоохоронцям для з’ясування усіх обставин.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) говорив політолог Олександр Палій.

«Ми бачимо, що з боку наших західних партнерів немає ніякої обструкції щодо питання Міхеїла Саакашвілі. Вони просто говорять про дотримання законних процедур», – сказав Палій.

Він вважає, що сьогоднішнє питання журналіста BBC Міхеїлу Саакашвілі щодо того, чи він  здасться правоохоронним органам, дуже чітко характеризує міжнародну спільноту.

«На Заході, коли легітимним органом проти людини порушується справа, така процедура вважається легітимною. Далі через суд, наприклад, отримується дозвіл на прослуховування і після цього вже вирішується, що робити далі. Я вважаю, що зараз у питанні Саакашвілі буде нормальний міжнародний ефект щодо України», – прокоментував політолог.

За його словами, є відповідний документ щодо санкції прокуратури у справі Саакашвілі, який уже перебуває в МВС та СБУ.

«Зараз весь світ дивиться на те, чи буде дотримана процедура. Адже, якщо навіть говорити про законні права Саакашвілі на адвоката, то він заявляв, що на момент оголошення підозри його там не було. Він сказав неправду,  один точно був», – наголосив він.

На питання ведучого про те, чи кидає тінь на президента України те, що все відбувається на фоні брутальних заяв Держдепу США, ЄС та протистояння НАБУ і Генпрокуратури, де вперше так чітко західні партнери стали на бік НАБУ і звинуватили ГПУ, політолог відповів питанням на питання. 

«До чого тут Президент? У нас незалежні правоохоронні органи. Тому відбувається дискусія всередині цих структур. Адже у нас Генпрокурора призначає Верховна Рада за поданням Президента. І щоб його призначити, потрібно не менше 226 голосів. Тому ситуація між НАБУ і ГПУ – це принципово інша справа. Триває ціла низка розслідувань. Очевидно, що процедурно вони не бездоганні в проведенні з боку НАБУ. Але з іншого боку, вони справді робили важливу справу. Принаймні з цих розмов ми чули, що одна потенційна корупціонерка таки погоджується на хабарі», – вважає Палій. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:19:22