середа, 6 грудня, 2017, 10:07 Політика
ФБР шоковане таким поворотом подій, – Ситник у США прокоментував звинувачення Луценка
Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник. Фото: ukrainian.voanews.com
Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник. Фото: ukrainian.voanews.com

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник та заступник генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький прокоментували співпрацю з Федеральним бюро розслідувань (ФБР) у зв’язку зі звинуваченнями, висловленими раніше генпрокурором України Юрієм Луценком.

Про це повідомляє «Голос Америки».

«Я не можу коментувати слова генерального прокурора, я можу підтвердити, що у НАБУ, на підставі укладених меморандумів, є певна співпраця не тільки з ФБР, але і з іншими установами», – зазначив Холодницький.

Він наголосив, що діяльність ФБР зводилася до консультування і до тих дій, які проводилися у рамках підписаного меморандуму.

«Звичайно, вони (ФБР, – ред.) трохи шоковані таким поворотом подій, тому що вони допомагали не лише антикорупційному бюро (...) У них є співпраця практично з усіма правоохоронними органами. Але чомусь саме з цієї операції у генерального прокурора виникла думка, що хтось там, якась спецслужба іноземна незаконно працює на території України. Чесно кажучи, це дуже погано», – заявив Ситник.

Холодницький зазначив, що ФБР представляє американський уряд, а це, на думку голови САП, сторона, яка «нам реально допомагає і у створенні антикорупційних органів, і у розвитку їхньої діяльності».

Ситник, своєю чергою, зазначив, що раніше генеральний прокурор вітав співпрацю між антикорупційною прокуратурою та ФБР.

«Була конкретна справа – так звана бурштинова справа, коли у нас був брифінг з антикорупційним прокурором і ми сказали, що ми викрили схему, і викриття відбувалось за участю наших американських колег з ФБР у рамках меморандуму, який підписаний два роки тому. Тоді генеральний прокурор із парламентської трибуни заявив, що це – блискуча операція, все добре. Чому зараз у тій самій ситуації, при тій самій співпраці, при тому ж меморандумі заявляються заяви про те, що, виявляється, ФБР, яке допомагало в розслідуванні вбивства Павла Шеремета та інших справ, зараз поза законом. Чесно кажучи, дуже важко коментувати», – підсумував А.Ситник.

Нагадаємо, вчора генпрокурор України Юрій Луценко пропонував голові Верховної Ради Андрію Парубію відправити керівникам НАБУ і САП А.Ситнику та Н.Холодницькому телеграму з проханням приїхати із США до Києва на засідання парламенту для їх звіту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 17:51:25