Закликаю скасувати закон Януковича-Медведчука про референдум
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Закликаю все громадянське суспільство, парламент та Президента, зробити все від них залежне, щоб скасувати закон Януковича-Медведчука про референдум та ухвалити новий закон.

В Україні досі діє промосковський, прийнятий за часів Януковича Закон «Про всеукраїнський референдум». Він був прийнятий ще в 2012 році, з жахливим порушенням парламентських процедур.

На момент голосування в залі Верховної Ради перебувало близько 150 депутатів. Лише кнопкодавство та повне порушення процедури дозволили протягнути цей закон.

Він дозволяє змінювати Конституцію в неконституційний спосіб, ухвалювати закони в обхід парламенту та узаконює цензуру на період проведення референдуму.

Він є міною уповільненої дії, що закладає передумови розвалення української державності. Відповідно до положень закону, комісії, що адмініструють референдумний процес, не складаються пропорційно з прихильників та противників проведення референдуму, а формуються виключно владою. Агітація та інформування про процес референдуму не розділені.

А реальна можливість проведення референдуму за народною ініціативою відсутня.

І у зв’язку з цим виникає питання: як так трапилося, що Конституційний Суд досі не визнав цей закон неконституційним?

Як трапилося, що цей закон досі чинний?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 05:47 :18