За «дружком Путіна» стоять серйозні люди: Пономарьов розповів про інтерес Німеччини до Донбасу

Німеччина зацікавлена в замороженому стані конфлікту на Донбасі, щоб вести бізнес з Росією, про що свідчить призначення екс-канцлера Німеччини Герхарда Шредера на високі пости в державних компаніях РФ.

Про це в інтерв’ю «Апострофу» розповів екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

«Шановні посли транслюють позицію насамперед Німеччини. Ця країна зацікавлена, щоб був заморожений конфлікт протягом невизначеного часу. Звичайно, Німеччина зацікавлена в тому, щоб людей перестали вбивати, але нестабільність в Україні їх влаштовує, тому що вони на цьому можуть реалізувати проект будівництва «Північного потоку 2» і замінити Україну як монопольного транзитера російських енергоресурсів на Європу.

Власне, вони цим шляхом тихо, але неухильно рухаються. І невипадково (екс-канцлер Німеччини Герхард) Шредер очолює проект будівництва «Північного потоку 2» і нещодавно очолив раду директорів компанії «Роснафту». Це все ознака того, що він в особистій якості «дружок Путіна». Звичайно, серйозні німецькі кола за цим стоять», – підкреслив Пономарьов.

Щодо ролі Франції, як учасниці «Нормандської четвірки», екс-депутат Держдуми РФ сказав, що Париж в основному зосереджений зараз на внутрішньополітичних проблемах.

« Французи могли б створити певну власну ініціативу, але у (президента Франції Еммануеля) Макрона все-таки наразі пріоритет внутрішній. Уже пройшло більше півроку його президентства, і він анонсував цілу низку досить болючих реформ.

Ми знаємо, що у Франції проводити економічні і соціальні реформи – це великий головний біль, тому що там є профспілки та інші інститути, які цьому активно чинять опір. Йому важливо використовувати кредит довіри, який у нього зараз є, для того, щоб вирішити внутрішні проблеми. Макрону не до зовнішнього позиціонування Франції. Але у мене немає жодних сумнівів, що наступного року він почне займати набагато більш активну зовнішню політичну позицію. Тоді і в Європі може з’явитися своя альтернатива Мінським угодам», – говорить Пономарьов.

«Також він вважає, що введення миротворців на Донбас допоможе зупинити кровопролиття.

«Потрібно сказати, що ця ідея з миротворцями, потрібно віддати належне, належала (президенту України) Петру Порошенку, який неодноразово її висував. Але кожного разу йому відповідали з Берліна, з Вашингтона, що ось є Мінські угоди, ось є «нормандський формат».

І зараз ніхто не заперечує Мінські угоди. Але це не заважає розширити їх іншими кроками, які їм не суперечать, але які так доповнюють Мінські угоди, щоб вони нарешті запрацювали. Найважливіше – це домогтися режиму припинення вогню. І миротворці – це найвірніший шлях для того, щоб там перестали гинути люди», – констатує російський політик.

 

Loading...