вівторок, 5 грудня, 2017, 11:47 Суспільство
У Херсоні відкрили виставку російського журналіста про доросле дитинство маленьких кримчан
Фото: mtot.gov.ua
Фото: mtot.gov.ua

В Херсонській обласній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відкрили фотовиставку «Доросле кримське дитинство» російського журналіста Антона Наумлюка, який вже понад два роки активно працює в окупованому Криму. В об’єктиві – діти, чиї батьки або рідні є кримськими татарами, що стали жертвами переслідувань з боку окупантів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Відкриття виставки відбулося за ініціативи сектору у Херсонській області Міністерства з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ). Захід відвідали небайдужі до ситуації, в якій опинилися громадяни України на окупованій території: представники ЗМІ та медіа, громадські організації, а також відомі громадські діячі. Всі присутні мали можливість поспілкуватися безпосередньо з автором виставки.

«Я дуже близько знаю історії сімей, які зазнали репресій, очевидно, що люди, які публічно демонструють свою нелояльність до російської влади, нині опинилися в дуже скрутному становищі. Інша ж сторона проблеми полягає в тому, що більше як сотня неповнолітніх дітей залишилася без своїх батьків або дідусів. Їхні рідні нині або заарештовані, або засуджені, або викрадені… З цього моменту для дітей починається доросле життя, наповнене постійним очікуванням. Сподіваюся, що мої фотографії ще раз привернуть увагу до проблеми», – сказав Антон Наумлюк

Під час відкриття виставки завідувач сектору у Херсонській області МТОТ Денис Чистіков зазначив, що ми не повинні забувати, Крим – це окупована територія, на якій знаходяться багато громадян України.

«Одним із першочергових наших завдань є постійне висвітлення фактів про репресії, які змушені терпіти мешканці тимчасово окупованої території. Навіть психологічна підтримка нашим співгромадянам є надзвичайно важливою», – наголосив Денис Чистіков

У свою чергу член Меджлісу кримськотатарського народу, представник Меджлісу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов підкреслив важливість проведення подібних заходів для тих, хто зараз в тилу окупанта бореться за відновлення територіальної цілісності держави і не боїться відкрито висловити свою проукраїнську позицію.

«Крім того, фотографії реальних людей і подій допомагають жителям материкової частини України краще зрозуміти мешканців півострова», – сказав Абмеджит Сулейманов.

Фото: mtot.gov.ua
Фото: mtot.gov.ua

В Херсоні з роботами Антона Наумлюка можна ознайомитися до 10 грудня, а в подальшому планується презентувати фотовиставку мешканцям ще декількох районів Херсонщини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 20:17:50