вівторок, 5 грудня, 2017, 22:00 Суспільство
Іранець, який врятував сотні життів, помер у віці 86 років
Різ Алі Хаджаві Фото: tehrantimes.com
Різ Алі Хаджаві Фото: tehrantimes.com

Як повідомляє газета Tehran Times, в Ірані у віці 86 років помер Різ-Алі, більш відомий як «Дехган-є Фадакар», що в перекладі з перської мови дослівно означає «самовідданий селянин». Про його подвиг вже багато років розповідають дітям в початкових класах.

Про це пише «Іран сьогодні».

Холодної листопадової ночі 32-річний Хаджаві прогулювався уздовж залізниці і помітив обвал, в сторону якого на великій швидкості рухався поїзд. Молодий чоловік зняв з себе куртку, прив’язав її до палиці, підпалив і побіг назустріч потягу, сигналізуючи про небезпеку.

Різ-Алі Хаджаві Фото: mehrnews.com
Різ-Алі Хаджаві Фото: mehrnews.com

Зрештою Хаджаві довелося вистрелити в повітря, щоб зупинити поїзд. Такий вчинок міг коштувати йому життя, однак замість цього Хаджаві врятував сотні людей. Історію про нього включили до підручників третіх класів.

Після смерті Хаджаві спікер іранського парламенту Алі Ларіджані висловив щирі співчуття у зв’язку зі смертю героя, зазначивши: «Мужня історія Різ-Алі Хаджаві і прояв жертовності з його боку, щоб врятувати життя, стала уроком для дітей всієї нашої країни. Я приношу свої співчуття благородному народу Ірану і сім’ї померлого героя».

В останню путь героя проводжали сотні людей Фото: mehrnews.com
В останню путь героя проводжали сотні людей Фото: mehrnews.com

Різ-Алі Хаджаві народився в 1930 році в місті Міян провінції Східний Азербайджан. За деякий час до смерті він був доставлений в лікарню Тебріза з важкою хворобою легенів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 06:30:39