Новини » Світ 4 грудня, 2017, 11:35
У Європі в першу неділю грудня почався Адвент
Фото: rfi.fr/REUTERS/Michael Dalder
Фото: rfi.fr/REUTERS/Michael Dalder

У неділю, 3 грудня, у західних християн почався Адвент – чотиритижневий період очікування Різдва Христового. У різних містах в ці вихідні відкрилися різдвяні ярмарки, а на вулицях з’явилися Санта-Клауси.

Про це пише RFI.

Католицька та лютеранська церкви вважають період Адвента часом «радісного очікування», а також періодом милосердя, допомоги нужденним і благодійності.

Найвідомішою традицією, яка поширилася по всьому світу, є вінок Адвента. Сплетений з ялинових гілок вінок включає чотири свічки: в першу неділю Адвенту запалюється одна свічка, в другу – дві і так далі, щоб з кожним тижнем ставало світліше. Кожна свічка має свій сенс – перша називається свічею Пророцтва, друга – Вифлеємською, третя – свічкою Пастухів, а остання, четверта – свічею Ангелів.

Останню, четверту неділю Адвенту над ялиновим вінком повинні бути запалені всі свічки, сповіщаючи швидке настання Різдва Христового. Ця традиція дотримується по всій Німеччині, а у Франції і США ялинові вінки зазвичай просто прикріплюють на двері будинку або квартири.

Ще одна традиція – це адвент-календар, який показує час, що залишився до Різдва. За традицією, це картонний будиночок з 24-ма віконцями, в кожному з яких лежить цукерка, записка з побажаннями або маленькі подарунки. Початок традиції був покладений в Німеччині послідовниками лютеранської церкви в першій половині XIX століття. Вважається, що перший дитячий різдвяний календар був надрукований Герхардом Лангом в Мюнхені в 1908 році. Календарі традиційно призначаються для дітей, хоча в наші дні такі календарі випускають майже всі косметичні та гастрономічні фірми і для дорослих. У Франції всі знамениті кондитери щороку створюють адвент-календарі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 22:14 :39